beyin format edilir mi

beyin gerçekten format edilip yeni bilgiler yüklenebilir mi şayet olsa bile ahlaki ve etik olabilir mi

teorik olarak, "ilahi" bi kudrete inanmıyorsanız evet mümkün. İnanıyorsanız "ruh"a, imkansız. Ahlak ve etik mi değil mi konusunda tartışma da ise olmayan bir şey üzerinde tartışma "hazırlığı" yapmak gerekecek.

  • ernest everhard  (17.08.11 18:18:39)
format etme olayı zamanında Avrupalı bilim adamları tarafından ortaya atılmış suçluların beyinlerini silip topluma yararlı fertler yaratma yetiştirmemiş

  • submariner  (17.08.11 18:26:55)
itirnil sansayn ov di sipotlis maynd izlemenizi tavsiye ederim.

  • emfuzi  (17.08.11 18:29:31)
  • point me at the sky  (17.08.11 18:44:25)
commodore64 ile yapilabiliyor (bkz. G.O.R.A.)

  • irobotist  (17.08.11 19:04:03 ~ 19:05:29)
o daha çıkmadı yeni sürümleri bekliceksiniz.

  • copadam  (17.08.11 19:10:37)
  • swallowed arsenic  (17.08.11 19:36:57)
@point me at the sky: ışık evlerine formattan daha çok antivirüs desek daha doğru olur.

  • swallowed arsenic  (17.08.11 19:38:09)
Beyin dalgalarını, elektriksel aktiviteleri inceleyerek temel düzeyde işler çıkarılabiliyor. Örneğin kişi uyanık mı, uyuyor mu, yalan mı söylüyor. Görme merkezine elektriksel pulselar uygulanarak gözlerde pikseller oluşturulabiliyor. Hatta sözlükte bir yazar beyin dalgaları ile yazı yazmanı sağlayan bir proje geliştirmişti.

Belki ilerleyen yüzyıllarda mümkün olur, insan üzerinde deney gerektirdiği için gizli kapaklı yapılması gerekiyor, haliyle bitince bile haberimiz olmaz muhtemelen.

Bence zamanla her şey olacak, nükleer bombalarla dünyayı yok etmezsek.
  • kimlanbu  (17.08.11 19:38:40)
uzun zaman önce beyin araştırmalarıyla ilgili bir yazıdan aklımda kalan beynin üzerinde inceleme yapıldığında kendini korumaya aldığıydı. yani röntgen, mr gibi dışardan inceleme yöntemleri haricinde beyni normal seyrinde çalışırken incelemek neredeyse imkansız. bu yüzden birçok organın çalışma mekanizması araştırılabiliyorken beyindeki gelişmeler zorlu süreçler gerektiriyormuş. falan filan.

ha bir de alakalıdır belki (bkz: lobotomi)
  • hyu  (17.08.11 19:46:22)
format b:

diyince oluyor ama jak yok klavye girisi yok biraz zor o.
  • bryan fury  (17.08.11 20:18:31)
vücudu yan yatır. yok bu olmadı sanki.

  • clones  (17.08.11 21:36:32 ~ 21:55:22)
beyini bilmiyorum ama karma için; kryon: nötr aşı

  • Dubzilla  (18.08.11 00:24:12)
@hyu, senin dediğin şey sakın foton olmasın ?

mr'da beyin aktivitesi gayet güzel görütülenebiliyor, farklı durumlarda beynin hangi bölgesi aktif görüntülenebiliyor
  • kimlanbu  (18.08.11 01:24:29)
@kimlanbu, ben de mr'la beyin aktvitesi görülebiliyor demek istemiştim. yanlış mı yazdım ki?

  • hyu  (18.08.11 16:01:12 ~ 16:02:04)