cumhurbaşkanının yada başkabakanın göremeyeceği evrak sır vs. var mıdır la

var mıdır böyle bir şey. yada sadece cumhurbaşkanının bileceği başbakanın bile bilemeyeceği devletle ilgili bir şey. sır, evrak, gizli belge, fotoğraf vs.

vardır. fakat böyle bir belgeyi isterlerse böyle bir belge bizde yok diyeceklerdir.

  • platoniclover  (30.07.11 18:47:27)
valla hiç sanmıyorum hele tayyip reyizin bilmeyeceği bi bok yok sanırım.

  • altini ser incisi ker  (30.07.11 18:49:32)
Bir zamanlar Atatürk'ün gizli vasiyetnamesi şeklinde bir belge olduğunu, Atatürk'ün "ölümümden 50 sene sonra okunsun" diye vasiyet ettiği ve bir sandukaya kapattırdığı, 80'lerde dönemin cumhurbaşkanı Kenan Evren ve Turgut Özal ile birlikte okuduğu ancak "halka açıklamak için henüz çok erken olduğu" gerekçesiyle tekrar sandığa kapattığı efsanesi dolaşır. Tabii Kenan Evren bunu çok net bir dille yalanlar, o da başka bir konu.

Kısacası benim bildiğim böyle bir belge yok. Ha; askeri ve istihbarati bazı bilgilerin özel izin ve emirlerle (mesela kontr-gerilla faaliyetleri) görülebileceği; onun dışında çok korunaklı yerlerde saklandıklarının duyumunu almıştım.
  • ataturkiye  (30.07.11 18:54:04)
cumhurbaşkanı istediğini görür aga.

  • ya ben lan neyse  (30.07.11 19:09:49)
meraba derin devlet
tarihimiz cumhurbaskanina aciklanmayan gizli odeneklerle doludur

  • cattenlent  (30.07.11 20:05:59)