bel ağrısı belası.

geçtiğimiz cumartesi günü sabah belim kütüğe dönüşmüş biçimde uyandım. En ufak hareketimde acı veriyordu resmen. kas ağrısıdır dedim, sıcak banyo denedim. o gün rahat ettim. Gecesinde yine kendini gösterdi. Tabutta yatar gibi uyudum hareketsiz. Birkaç gün ufak sızılarla geçti. Dün gece ve az önce inanılmaz bir acı geldi yine. nefesimi kesiyor öyle böyle değil. Tam belimde omurgamın hafif sağında yer edinmiş ağrı. Hani ağır birşey de kaldırmadım, zorlamadım hiçbir şekilde. Yalnız şöyle bir durum var, son bir aydır başka bir ülkede yaşıyorum, beslenme alışkanlığım ve diyetim tamamen değişti. Acaba diyorum (korkarak) böbrek falan olmasın bu? Böbrek acısı harekete duyarlı mıdır? ayakta dik durunca sorun yok. ama bele yük bindiği zaman, hafif öne eğildiğimde yerden birşey almak istediğimde işkence çekiyorum resmen. 2 metre boyunda biri olunca da haliyle eğilmeden neredeyse hiçbirşey yapamıyorum.

Cumaya kadar geçmezse doktora gideceğim elbet. böyle bir deneyiminiz oldu mu hiç acaba? böbrek olması ihtimali de korkutuyor bir yandan.

bel fıtık ı olmasın ?

  • bryan fury  (07.05.08 22:26:55)
bel fıtıkı olmasın!

  • neronas  (07.05.08 22:47:10)
bel fıtığı genellikle ayaklara vurur. duyu kaybı, uyuşma falan olur.
direkt doktora, oda büyük ihtimalle mr çektirmeye yollar.

  • vincenzo  (07.05.08 23:37:34)
Yarından tezi yok hemen doktora git. Benim benzer bir ağrıma bel fıtığı teşhisi konuldu, ancak salak gibi 5 gün boyunca geçsin diye beklemiştim. O bekleme faslında bile ne yapman ya da yapmaman gerektiğine dair bilgiyi ancak doktordan alabilirsin. Ben yapmam gerekenin aksine işler de yapmışım ne yazık ki. Bel fıtığından daha ciddi ve daha acil önlem gerektiren bir şey olmadığını temenni edelim, ama geçsin diye beklemek safdillik olur, nezle mi bu?

  • min el garaib  (08.05.08 01:34:35)
hocam ben iki adet bel fıtığına sahip biri olarak, aynı sizin belirtilerinize sahiptim. klasik geçen bir günün sonunda, robocop gibi uyandım ve kedidir deim geçtim, bir kaç gün bekledim ve daha sonra adım atamaz duruma geldim. daha sonra zaten bel fıtığı yaşayanlar bilir, mr çekimi, iğneler, fizik tedaviler boklar püsürler.

bence gecikmeden doktora gidin, büyük ihtimal mr çekecekler ve bunun sonunda teşhisiniz konacak. ha böbrek olamaz mı, olabilir neden olmasın, neticede şu an tek bildiğimiz ve bildiğiniz feci şekilde ağrınız olması.
  • galahad  (08.05.08 12:34:03)
hem böbrek hem de bel ağrısı çekmiş biri olarak % 99 böbrek değildir diyorum. böbrek ağrısı çok yogun ve noktasaldır gerçi tarif ettiğin yerdedir ama sadece orası acır, yani tüm bel değil. Disk kaymasından dolayı bel fıtıgıdır bence sendeki. Ben gece nedense çok uyursam bazen sabahları agrıyor ama hareket ettikçe geçiyor.

  • joepiscopo  (08.05.08 14:17:37)
ağrı bazen kesiliyor ama. şu an hiç yok mesela. muhtemelen akşama kadar rahat olurum. akşam yine başlar. Bu arada saatlerce kanepede oturuyorum ondan mı oluyor acaba

  • neronas  (08.05.08 14:41:08)
oturmak belinize daha fazla yük bindiriyor, mümkünse uzanın, ayaklarınızı karnınıza doğru çekerek uzanmanız durumunda belinizin en serbest hali olacağı için huzur verir, ağrı sızı engeller.

  • galahad  (08.05.08 20:13:19)