Macera Dolu Amerika

Seneye üniversiteden mezun olacağım. Staj yapmadığım için mezuniyet Eylül'e kayacak. Yani Haziranda mezun görünmeyeceğim. Work and Travel'a başvursam, gitme olasılığım hakkında ne düşünüyorsunuz? 4. sınıfta giden var mı?

ki asıl sorum bu değildi. Ben bir şekilde Amerika'ya gitmek istiyorum. Burada yaşamak yerine, orada bulaşık yıkamayı tercih ediyorum açıkçası. Ancak ne yapmak gerekir ki Amerika'ya gidilir, yolları nelerdir? İngilizce Tercümanlık okuyorum. Vasfım Amerika'da pek kar edecek gibi değil. Bir şeyler çıkar mı?

Bir de şey duymuştum, vize alıp Amerika'ya gidiyorsun, vizen bitmesine rağmen ülkeden çıkmaz isen, Amerika'nın senin sınır dışı etme hakkı yokmuş. Şehir efsanesi gibi geldi, doğruluk payı nedir?

Gitmek istiyorum ben. Tıpkı herkes gibi. Ne yapılabilir?

Not : WAT ile gidip kazandığım parayı aile tarafından ekleme yaparak yaz biter bitmez, Amerika'da bir üniversitede yüksek lisans yapma fikri cazip geldi. Daha önce erasmusla Avrupa'da bulundum. Mezuniyet notumda iyi sayılır. Yüksek lisans yapmak istesem edebiyat alanında, hayal mi?

Arkadasim haziranda mezun olmasina ragmen gitti. On kayit gibi bisry yaptirmisti ekim gibi 4. Siniftayken, gidiliyor yani gayet rahat. Yuksek lisansta neden hayal olsun arastir universitelerin giris kosullarini simdiden halletmeye calis. ama ole kacak gitmeyi falan unut bence bilmiyorum sehir efsanesi midir o dedigin yapma bak bence soyle bir sey yap work and travella yazin git o sirada universitelere git, basvurularini yap eger yapabiliyorsan. Bence en mantiklisi bu.

  • ekaterina  (22.07.11 22:53:02)
durust ve caliskan insanlarin ulkesi ABD. ayni zamanda kole ruhlu olanlarin. sen de git, sen de unut, senin de burnun surtulsun biraz. Durust ve caliskansan, azicik kole ruhluysan, ogrenmeyi de seviyorsan, ABD'de bir miktar mutlu olabilirsin. Arizona'ya gitme. Gecen sene bir yasa cikti, polisin kimlik sorma hakki var. Diger eyaletlerde, kacak oldugu 200 metreden belli olanlara bile, polis kimlik soramiyor. gayet boktan bir hayatin olacak. bundan emin ol. son derece boktan seyler yiyecek, son derece boktan yerlerde uyuyacak, son derece boktan adamlarla takilacaksin. bu seni mutlu edecekse git. vize alman problem olacak, bunu da unutma.

  • compadrito  (22.07.11 23:58:15)