Koç Ekonomi mi, Boğaziçi İşletme mi?

Arkadaşlar ösys sonuçları açıklandı malum, tercih vakti geldi çattı. Burslu koç ekonomi ya da boğaziçi işletme arasında kararsız kaldım. Hangisini tercih etmeli? Özellikle mezunlar fikir belirtebilirse çok memnun olurum.
Not: İlerde özel sektörde çalışmayı istiyorum.

boğaziçi işletme.

hem bitirmek daha kolay diğerinden, hem adı daha yukarda. akademik kariyer/yurtdışında yl falan düşünüyorum dersen diğeri.
  • deeperdown  (21.07.11 23:52:25)
bogazici ekonomi?

  • rainel  (21.07.11 23:55:23)
boğaziçi işletme elbette.

  • scully  (22.07.11 00:21:36)
işletme mi okumak istiyorsunuz ekonomi mi? kilit nokta burada bence.

ikisi de geçer üniversiteler, boğaziçi'nin alemlerdeki karizması yüzde 16.7 daha fazla.
  • magara adami  (22.07.11 00:27:33)
kadro kalitesi açısından hangisi iyidir acaba?

  • yakuza123  (22.07.11 00:27:40)
güzel kardeşim; girdiğin 3. aydan itibaren bi an önce kurtulayım şu okuldan diye bakacaksın. kadronun koynunda uyumayacaksın.(bunların farkına varmana en az 1 sene var, o ayrı konu). nasıl bir ülkede yaşadığının farkına bir an önce varman ve yararına olanı seçmen dileğiyle...

  • deeperdown  (22.07.11 00:32:58)
Bence Boğaziçi İşletme her yerde iş yapar. Prestijdir. Koç da kaliteli elbet, şüphem yok ama kağıt üzerinde Boğaziçi ağır basıyor.

  • cntkn  (22.07.11 00:34:23)
ortama ayak uydururum diyorsan koç daha kalitelidir.
p.s. boğaziçiliyim.

  • duygusal pehlivan  (22.07.11 00:55:25)
Tipik "mal" işveren düşüncesi:

Koç: Aha özele girmiş anca
Boğaziçi: Vaay, Boğaziçi
  • sourlemonade  (22.07.11 01:20:14)
simdi ekonomiyle isletmeyi karsilastiracaksak ne is yapmak istedigini soylemen lazim guzel kardesim. :) isletme hocalariyla iktisat hocalarini nasil kiyaslayalim? "ikisi ayni zaten yea." diyen isletme mezunu gordum gerci, elimden zor aldilar ama ikisinin ayni oldugu falan yok. ayrica sabanci tutuyorsa sabanci'da ekonomi okumak da gayet iyi olabilir. yalniz istanbul olmak zorunda degilse hem isletme, hem de iktisat konusunda bilkent' i de oneririm. ayrica en ufak bir master-doktora istegin varsa bogazici'den uzak dur.

  • sendelemeden  (22.07.11 03:06:12)
ben de geçen sene aynı ikilemdeydim boğaziçini seçtim

  • jozeph the pigme  (22.07.11 11:53:42)