Fotograf Makinesi

Arkadaslar, biliyorum daha de bu konuda bir yazi yazdim. Aradigim fiyat araligi 600-700 dolara kadar. O fiyata kadar onerebileceginiz slr-likelar hangileri? Tam profesyonel istemiyorum. Onemli olan video kayit ozelliginden cok megapixel ve zoomu. Ama o kadar para vermisken de fiyatini hakeden bir makine olsun, oyle ozellikleriyle fiyatina bakinca sisirme olmasin. Cunku fotograf makinesi Turkiye'de de lazim, ozellikle cozunurluk cok onemli fotografta. Ve slr-likelarda neden genellikle 12-14 mp ve 16 mp pek yaygin degil? Bir de Fujifilm Finepix Hs20 nasil bir makinedir? Bu arada Sony Alpha Nex-3 ve Nex-5 da dikkatimi cekti. İkisi arasinda belirgin bir fark var mi? Fiyat disinda :D Onun megapixeli az Hs20'den ve daha pahali? Neden peki? :D Ve o makine dslr mi cunku lensi oyleymis gibi duruyodu sanirim bir de zoom ozelligine rastlamadim. Kactir acaba? Not: Vancouver ve ya Seattledan alacagim. Bakicak olanlar Futureshopun internet sitesinden bakabilirse fiyat/performans grafigi daha rahat olur.

İhtiyacın olan şey Fujifilm

  • lady godiva  (16.07.11 09:41:52)
canacığım. dayak istiyorsun.
dün dedik ya (cedric ile ben) o makine güzeeeeel. al işte. (neydi unuttum dur bakiim) hah fujifilm f550 exr'mış. düşünme bunu al hemen. zaten senin derdin slrlik olması falan değil. iyi makine istiyorsun. işte bu iyi. yahu adam 320 fps video kaydı koymuş. olsa da alsak.
bu arada bana 67 mm polarize filtre getirir misin? istersen şimdiden öderim parasını. (eft) şundan istiyorum bak.
www.amazon.com hatta istersen seattle'daki adresine (verirsin artık) gönderirim. sadece türkiyeye getirmek kalır sana. :)
hadi şimdi git şu fujiyi al.
  • ben smyrna  (16.07.11 11:15:31)
öncekiler dahil, tickleri de bekliyoruz.

  • ben smyrna  (16.07.11 11:15:48)
sana dslr verelim, Canon 550D. tepe tepe kullan.

  • perkele  (16.07.11 12:38:30)
MP ve zoom demeseydiniz Panasonic Lumix LX3 veya LX5 derdim.

  • 44  (16.07.11 13:06:56)
nex-3 le nex-5 arasında sadece full hd video farkı var, nex-3 720p çekiyor nex-5 1080p. fujifilmi bilmiyorum belki daha iyidir ama bol megapixel ve güzel video çeksin istiyorsan nex-5 var bende gayet güzel, daha önce ben de sormuştum alayım mı diye burdakilere öyle sorup almıştım.

  • ekaterina  (16.07.11 13:20:47)