güvenlimidir

global.ebay.com güvenli mi yoksa tehlikeli mi

Güvenilir derken, orjinal olup olmadığını soruyorsan, evet orjinaldir. ebay üzerinde kopya satış yapanlar mutlaka sayfanın bir köşesinde, küçük de olsa orjinal olmadığını belirtiyorlar. Eğer hala teredüt ediyorsan, almadan önce "ask seller a question" yapıp açık açık sor, öyle al. Ayrıca eğer orjinal değilse, ebay'e şikayette de bulunabilirsin.

  • sheba and the albino girls  (27.04.08 05:54:07)
benim demek istediğim satıcının dürüst olup olmadığı

  • submariner  (27.04.08 06:41:27)
e-bay dan dünya kadar şey aldım.
Adam'ın olumlu feedback'i 99.4% Positive

ama olurda bi sorun çıkarsa ilk 60 gün adamı şikayet edip paranı sorgusuz sualsiz geri alabiliyorsun. E-bay her zaman buyer'ı korur.
  • bissell  (27.04.08 08:12:32)
zeke banka iptalinin de bir farkı yok. İnternetten 14 nisanda bir ürün aldım adamlar siparişmi 15-16sında iptal ettiler fakat paramı iade etmiyolar. Bankaya 18 Nisanda dilekçe ile başvurdum (telefonu kabul etmiyolar) hala bekliyorum. Bana büyük ihtimalle işlemin bu ay yetişmeyeceğini söylediler. Bakalım diğer ay iade edecekler mi acaba...

Haa bu arada adamın 1330 tane feedbacki var ve 99.4% i de pozitif. Negatifler de ürünün geç kargoya verildiğini söylüyor o kadar. BU adamın tehlikeli olması imkansız. tabii 1322 kişi birleşip seni kazıklamak istiyo olabilir :p
  • selimse  (27.04.08 11:24:09 ~ 11:27:53)
ebayde adının satıcı olarak kötüye çıkması olabilecek en kötü şey sanırım. o yüzden bin küsür satış yapmış adam için güvenli demek son derece normal. hani 10-15 satış olsa dikkat et denir de bundan bişiy olmaz.

  • darknum  (27.04.08 19:23:23)