Godaddy hosting ve domain hakkinda

Arkadaslar bircok soru sorulmus ve verilen cevaplarda godaddy cok onerilmis. fakat tek problem olarak turkiye'nin yurtdisi cikisi gosterilmis. (2007 yilinda sorulan sorulara verilmis cevaplarda)

simdi sorularima geciyorum;
ilk soru godaddy ile alakasiz olacak.

1. mail kullanimi hostun trafiginden mi eksilir? misal gunluk yaklasik 400mb gibi bir kullanim dusunelim zira plan cizimleri falan gonderilip alinacaktir mail ile. aylik 12gb yapar. ve benim hostingim 13gb trafik veriyorsa geriye 1gb trafik mi kalacak?

2. ilk sorunun cevabi evet ise, ekonomik olmasi acisindan kaliteli, guvenli ve ucuz olarak gordugum godaddy'den host almayi dusunuyorum zira turk firmalar buyuk alan verip trafigi daraltarak kazik fiyat cekiyor. dolayisiyla 2 senelik bu hosttaki dosyalarin guvende olmasi da onemli olunca ucuz firmalarla calismak istemiyorum. telekom'un yurtdisi cikislari eskisi gibi kotu mu? kesilip duruyor, siteye ve maillere ulasimi zorlastiriyor mu?

3. godaddy'de alisveris icin bazi sitelerde promo code dagitiyor kullanicilar. mesela alisverisim 100$ ustu ise internette bi blogda insanlarin paylastigi bu kodlardan kullanirsam %25 gibi bir indirim cikiyor ortaya. bu bir sorun yaratir mi? zira kodu herhangi bi yerden hediye olarak degil direk internetten alakasiz bi sekilde temin ettim.

cok uzun oldu biliyorum, zahmet edip okuyarak cevap verenlere cok tesekkur ederim.

1- tabiki trafikten harcar.
2- yurtdisi cikislarindan dert yanan, surekli yurtdisindan host almayin diyen biri olarak; bu aralar iyi. ama telekom bu, sagi solu belli olmuyor :)

  • trimpot  (26.04.08 01:53:14)
google apps kurararak (varolan sistemi nasıl göç ettirirsiniz bilemiyorum tabii) maille ilgili tüm trafiksel dertlerinizden kurtulabilirsiniz.

  • darknum  (26.04.08 05:09:02)