DVD/DivX Player Altyazı sorunu

3 gün önce Silva Schneider DVD 810 HD marka/model dvd-divx player aldım. Halledemediğim bir-iki sorunum var,

-Altyazılar çok biçimsiz. Küçük, ince, beyaz ve en önemlisi türkçe karakter desteği yok. Sanırım firmware modifikasyonuyla bu iş halloluyormuş ama internette bir türlü bulamadım.Cihazın modeline tam uygun bir firmware mi bulmam lazım yoksa custom bir *.bin dosyasını cdye yazdırmakla halloluyor mu?
-Bu sorun ilki kadar önemli değil ama yinede merak ediyorum, player USB girişinden bağladığım 500GB dışarıdan elektrik beslemeli Segate freeagent harddiskimi görmüyor. Bunu gördürmenin bir yolu var mıdır?

Not: ürünü iade etme gibi bir durumum yok.

Varsa burada vardır:
forum.donanimhaber.com

  • late viper  (24.04.08 16:40:28)
benim de şahsen tecrübe ettiğim kadarıyla bu aletler usb flashdisklerle düzgün çalışıyor yani 4gb max.

  • ezeriko  (24.04.08 17:41:10)
cihazın modelini birebir bulmak lazım. yoksa çok çok çok büyük bir ihtimalle çalışmaz.

eğer altyazı konusunda tek problem türkçe karakterler ise, altyazılardaki türkçe karakterleri düzelterek geçici bir çözüm üretilebilir.

www.turkcekarakter.com adresinde yapılabilir bu.

dğer usb diskleri görüyor mu?
  • co2s2  (24.04.08 21:07:39)
2gb lık flashdiski sorunsuz görüyor. çözüm olarak da altyazıları idx+sub formatına dönüştürmekte buldum ama zahmetli iş. ayrıca altyazılar mavi renk çıkıyor.

  • neronas  (24.04.08 22:14:46)
Hard disk ntfs olarak formatlanmışsa görmemesi doğal, fat32 olarak formatlarsanız bir kısmını bölüp, görecektir.

  • she runs away  (24.04.08 23:44:34)