Saksıda Meşe

Benim bi saksıda meşe büyüyor, o fazla büyümeden başka bir yere ekmem lazım. Nasıl bir yere ekmem lazım, ortam nasıl olmalı, ekerken saksıdaki bütün toprakla mı ekmem lazım yoksa içinden çıkarabilir miyim? Tema ve ağaçla ilgili sitelere baktım ama bulamadım sanırım bilen var mı acep?

eger yeni ve daha buyuk bir saksiya gecmeyeceksen, once saksidan yavasca cikar menekseyi dibindeki topragiyla birlikte. sonra hafifce elinle vurarak o eskimis topraktan az da olsa arindir cicegi. daha sonra dikecegin yere yeni aldigin cicek kumundan koy. sonra koklerinde eski kumlari duran cicegini getir bu yeni topragin ortasina dik. biraz siki$tir ve biraz da su ver.

cok gunes sevmez menekse. haftada 1 su verirsin, ayda bir de ilac[ gubre] verirsin. haftada birden biraz fazla da olabilir sulamalarin cunku malum havalar 30 derecelerde seyrediyor.

olen ciceklerini hemen kes temizle, onu kirli birakma ve konu$ ciceginle. goreceksin performansi artacak cicegin.
  • safepassage  (23.04.08 01:16:10)
menekşe diiilki meşe dio baksana :D
ayrıca çiçek değil ağaç
ekşiduyurunun içki ruhsatına el koymak lazım yahu!
menekşelendi sular ahhh ahhh :)

ermanen askerde yüzlerce ağaç dikmiş bir vatandaş olarak beni dinle
fideni güneş alan fakat ezilmeyecek bir yere ek.çok derine gömme kökleri zarar görmeden gömülecek kadar bir çukur yeter.ayrıca iki günde bir yazında çok sıcaklarda hergün sularsan bişeycik olmaz.
  • omer460  (23.04.08 03:31:00)
Safepassage, menekşem olursa dikkate alacam dediklerini :)

  • ermanen  (23.04.08 13:40:57)
ahahha kusura bakmayin ben menek$e okumu$um onu :D

  • safepassage  (24.04.08 00:38:39)