ABD Doları

Merhaba dolar almam gerekiyor acil. Güvenli ve ucuz bir şekilde alabilmek mümkün mü? Daha önce işim düşmediği için bilmiyorum yoksa. Finansbank ya da Garanti gibi bir bankanın internet şubesinden bile alınabilir mi? Fiyat dövizcilerde farkederse ne kadar farkeder. Mesela Garantiden dolar alırken, 1.62 iken X dövizde 1.55 e bulunması mümkün mü vs.

internet şubelerinden eğer döviz hesabın var ise eğer alabilirsin. yada döviz hesabı açıp alabilirsin. ama her zaman bankaların döviz kuru fazladır onu söyleyeyim. o yüzden döviz bürolarından almak en mantıklı gibi duruyor hatta belirli miktarın üstüne özel kur bile uyguluyorlar. bankadan almak bence pek mantıklı değil.

  • sinnocence  (24.06.11 05:46:59)
1.62 iken 1.55 e bulmak gibi bir şansın yok kesinlikle. 1 milyar dolar bile alacak olsan olmaz o :)

  • poseidon1  (24.06.11 09:02:40)
kaç dolar alacaksın? 10 bin dolar gibi bir alımsa kapalıçarşıya git derim. vaktin varsa kar edersin. eğer daha küçük bir alımsa döviz bürosu dediğimiz yerlere bak ama kadıköy, bostancı, beşiktaş gibi muhitlerden al. sapa yerlerden alırsan fark çok olur üzülürsün. bankadan alma derim yüzde 99 daha yüksekten satın alırsın. sadece garanti internet bankacılığını önerebilirim alım satım yaparken vaktin yoksa işe yarıyor 1-2 kuruş kazık yiyorsun en fazla.

  • ozdek  (24.06.11 09:44:13)