Canon Eos 60 D mi? 5 D Mark 2 mi?

Merhaba arkadaşlar,

Soru başlıkta. Fiyat farkının büyük olduğunu biliyorum ancak asıl amacım kısa film çekerken makinanın HD özelliğini kullanmak. Ayrıca amatörüm yani yaptığım işten para kazanmayacağım ancak okul bitince profesyonel olacağım. Uzatmadan yarışmalar için kısa film çekme işi ve hobi fotoğraf dışında bir amacım yok fakat film çekim özelliği tatmin etmeli. Sizce hangisi? Neden...

kısa film çekicem diyosan 5d mark II :) ben nikon d3100 aldım, keşke 5d mark II alsam diyorum :) behzat ç.de de kullanılıyor çekimlerde.

  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (24.06.11 01:17:36)
Farklı kulvarlar. Mark2 kullanıyorum, çok memnunum. Ama sadece HD çeken, tatmin edecek bir makina yeterli dersen 60D uygun olur. İş yapıp para kazanmak amacı yoksa mark2 ye o kadar para bayılmaya gerek yok.

60D yi tavsiye ederim sonuç olarak.
  • sustain  (24.06.11 01:23:10)
5d mark ii alırsan ve ankara'daysan arada sırada bana kiralayıp lens parası çıkarabilirsin.

  • kayranin kedisi  (24.06.11 01:32:41)
para sorun değilse 5D Mark II. film çekimi açsısından ideal ve fotoğraf açısından da full frame falan, güzeldir yani her türlü.

  • darkredanger  (24.06.11 02:40:52)
İkisini de deneme şansımız oldu.. 5d Mark'ın görüntüsü "az" biraz daha iyi.. Aynı lenslerle, 60D ile 5D arasında gözle görülür bir fark göremedik.
Profesyonel olarak yapıyoruz bu işi ve 60D bize yetiyor şimdilik. [Tanıtım filminde bile kullanıldı en son.. ]

Ayrıca, Behzat Ç. artık 5D ile çekmiyor, hatta uzun zamandan beri çekmiyor.. Güzel aletler vs ama kameranın yerini tutmuyor sonuçta.
  • hayal bilgisi  (24.06.11 04:42:46)