blogu başka bir domain e yönlendirme

sabah sormuştum ama kimse cevap vermedi onun için tekrar soruyorum.

şimdi benim bir blog um var (blogspot). bugün de yeni bir domain aldım. ben istiyorum ki bu blog a girenler yeni aldığım domain e gitsin ve blogtaki içerik aynen yeni domain de bulunsun.

var mıdır oluru? domain e ek olarak bir de hosting mi almak lazım?

domaine hosting alman lazım. hostinge site kurman lazım vs.

  • cunku kardes degiliz  (08.06.11 19:41:23)
blogspot'un yardım sayfasında şöyle bir şey buldum;

www.google.com

burda "barındırma hizmeti için ayrıca para ödemenize gerek yoktur" diyor.

cname kaydı falan oluşturun diyor onları beceremedim. bu arada domain isimtescil den alındı...
  • mahallenindelisi  (08.06.11 19:48:01)
hayır abi domain ayrı hosting ayrı.

yani yeni bi blog oluşturucaksın. blogunun dosyalarınıda o hostinge yükleyeceksin

edit büdüt: çok çok pardon ben yalan yanlış anlamışım soruyu.
  • cunku kardes degiliz  (08.06.11 20:05:40 ~ 20:07:34)
bu arada şöyle oluyor dediğin işlem.

isimtescil e giriş yap abicim daha sonra alan adlarım var ona tıklıyorsun.
domainin yanında detaylı yönetim var ona tıkla
ne yapmak istiyorsun diyor
IP Bazlı Gelişmiş DNS Yönetimine tıkla
alt bölümde dns kaydı ekle var o bölümde cname recordu ekle diyosun
açılan bölümde

ghs.google.com diyorsun okeyliyorsun sonra blogspota geçiyorsun

ayarlar yayımlanıyor bölümü var oraya geliyorsun
Özel Etki Alanına basıp Zaten bir etki alanına sahip misiniz? Gelişmiş Ayarlara Giriş yapına tıklıyosun

oraya domaini gir okeyle
  • cunku kardes degiliz  (08.06.11 20:14:22)
tamamdır sonunda becerebildim. cillop gibi oldu :)

şimdi bir sorum daha var. benim blogadi.blogspot.com adresini adsense ve analytics e kaydetmiştim. www.blogadi.com için ayrı ayrı yeniden mi hesap oluşturmam lazım?
  • mahallenindelisi  (08.06.11 20:37:56)
analytics kodlarını vs. yeniden oluşturman lazım aldığın yeni domain için. ben öyle biliyorum en azından. istersen link ver takip edelim blogu :p

  • cunku kardes degiliz  (08.06.11 20:58:22)