Nufus cuzdani yenileme

Merhabalar,

Nufus cuzdanimi yenilemek istiyorum. 2001'de yenilemisim en son. Ama nufus cuzdaninin gorunusu falan gayet iyi, pvc kaplattirmistim yeni. Tek fark resmim yenilenecek. Bu bir sebep sayilabilir dimi yenilemek icin? Bir de nufus cuzdani ile resim yeterli sanirim degil mi? Kayip olmadigi icin muhtara falan gitmeme gerek yok sanirim? Bir de ucret aliyorlar mi, aliyorlarsa ne kadar?

bana muhtardan talep formu aldırıp 1 foto istemişlerdi. 6 tl falandı herhalde cüzdan bedeli. 2001 den beri 10 sene olmuş. zaten değişmesi gerekiyor

  • aero dynamik  (02.06.11 19:00:35)
cüzdan yenileme bedeli 5 liraydı 2 ay önce yenilettiğimde. ama muhtar talep formu için de 4 lira gibi bir para alıyor ve o belgeyi istiyorlar sanırım her türlü. kayıp olsun olmasın.

gerçi memur bana pasaport falan var mı demişti ilk gittiğimde belge olmadan gidince. yanımda yok deyince de o zaman yapabileceğim bir şey de kalmadı; o belgeyi alın demişti. ama siz gene de ne olur ne olmaz alın bence.
  • siradan bir adam  (02.06.11 19:32:50)
nüfüs müdürlüğüne 5 tl ve foto veriyosun sadece 2dk.da yeni kimliğin elinde oluyor. muhtarla hiç alakası yok. daha yeni değiştirdim
yer ankara

  • josephinebrunsvik  (02.06.11 19:49:59)
Istanbulda isen Taksim meydaninda seyyar minibus var 5dk da degistirirler. Secime kadar orda olacakmis minibus.

  • napoli  (02.06.11 20:00:41)
@josephinebrunsvik

abi nasıl istemediler muhtardan belge ya? ben de çankaya nüfus müdürlüğü'nde değiştirdim 2 ay önce ikinci kez gitmek zorunda kaldım o belge olmadığı için. gittim bir de muhtar beye para bayıldım. acaba 2 ay önce mi böyleydi? yoksa iyi kerizlenmişim yani.
  • siradan bir adam  (02.06.11 20:24:19)
fotoğrafını kap git ;)
ben de geçen sene fotoğraf değiştirmek için yenilemiştim.

muhtara felan gitmedim 10dk da verdiler yenisini.
  • cilekli pasta  (02.06.11 23:44:59)
2002 yılından sonra alınan kimlikler bilgisayarlarda kayıtlı olduğu için sadece 2 fotoğrafla gidip yenileyebilirsin. Fakat 2002'den eskileri ve kayıp kimlikler için muhtarlığından talep formu alman gerekiyor...

  • ky.ozgur  (03.06.11 11:00:16)
muhtardan talep formu almadan gittim halloldu. 2 fotograf + 5 TL + eski nufus cuzdani yeterli. sirada bekleyen kimse yoksa 2dk da bitiyor. cevaplar icin tesekkurler.

  • f atih  (03.06.11 20:18:13)