Cok Terliyorum

asiri terliyorum. bunun nedeni nedir bilemiyorum ama cevremde kimse benim kadar terlemiyor.

sizce nedendir?

tiroid hormonlarının çok çalışması ile alakalı idi sanırım..
gidip bi kan testi yaptırabilirsin.

  • omonia  (25.05.11 15:34:42)
abi terleyen insansın. bünyen, salgı bezlerin bu yani.

ben de öyleyim ne yazık ki. hele yazın, duşa girerken de çıkarken de aşağı yukarı aynı ıslaklıkta oluyorum. beter bişey.
  • jangara  (25.05.11 15:35:38)
Tiroid bezlerinde sorun olabilir, ter bezlerinde sorun olabilir, psikolojik bile olabilir, her şey olabilir yani. Bir şekilde tahliller yapılmadan "şudur" demek mümkün değil.

  • ataturkiye  (25.05.11 15:37:25)
terlemek iyidir.

  • terp  (25.05.11 15:47:40)
terp'e katılıyorum. terlemeyle birlikte vücuttan bazı toksinler de atılır diye biliyorum.

  • quasiromantic  (25.05.11 16:14:01)
bi çok nedeni olabilir bende öyleyim ama doktora gitsende bi şey olmaz işe yaramaz çaresi yok yani en başta ben giderdim bi tanıdığımız gitmişti çünkü hiç bişey olmadı :D ama şimdi bi sprey kullanıyo 50 tl ye almış koltukaltı 0 kesmiş teri para olsa bende alcam.zararlıydı bilmem ne diyenlere takma zararı fln yok.zararı var diyenlerde kola sigara fln da içmesinler ;)

  • semson  (25.05.11 16:43:53)
doktora gidip bir baktır evvela. nedeni hakkında kimse birşey sçyleyemez fiziksel olduğu kadar psikolojik de olabilir. geçici bir takım çözümler var ancak en iyisi terlemeyle barışık olmak.

  • african rain  (25.05.11 16:53:05)
kan tahlili yaptırın. söylendiği tiroid konuları önemli. onda bişey yoksa bende olduğu gibi wbc (white blood cell) yoğun ise o da sorun oluyor. topuklarda çabuk karıncalanma, uyuşma, çabuk yorulma, sıcak ve ter. bunlar da wbc yoğunluğunun sonuçları. kan verince geçiyor. asğlık sorununuz yoksa erkek iseniz 1 yılda 4 kez, kadın iseniz 1 yılda 3 kez kan vermeniz hem sizin için sağlıklı hem başkaları için iyi bir şey.

  • ben smyrna  (25.05.11 17:35:13)