gitaristler, bi bakin buraya

simdi birazdan yazacaklarim icin lutfen kotu seyler dusunmeyin, cok param varmis da oyun oynuyomusum gibi bir durum soz konusu ama olay su ki lisede 150 dolaralik bir elektro icin oglen yemegi parasini biriktire biriktire 6 ay aclik cekip ilk gitarini almis, arada sirada cikabildigi konserlerde arkadaslarinin daha iyi gitarlarini yalvar yakar odunc alip calmis, muzik dukkanlarinin onunde vitrindeki gitarlari aglaya aglaya seyretmis, arada merhametli dukkan sahipleri sayesinde iyi gitarlara elini surebilmis, bir pedali cikacagi konserden once alabilmek icin okula 10 km mesafedeki evine yuruyerek donerek otobus bileti parasini biriktirmeye calismis biriyim. okuduk ettik, is bulduk, yas oldu 31, hayat istedigim seyleri yapamadan akip gidiyomus gibi gelmeye basladi, yaslanma korkusu basti bunyeyi. e su anda kendimden baska bakacak kimsem yok, kendimden baska sorumlulugum yok, isim iyi sayilir, kazaniyorum 3-5, para da biriktirdim, bari artik o lisede aglayarak baktigim gitarlari alayim da ugrasacak biseylerim olsun, onlara bakip "iyi lan biseyler basardin olm iste hayallerinden" diyebileyim. omrumun son 8 senesini cope atmis gibi hissetmeyeyim.

isin ozu ben gitar alacam.

bi kismini sadece sekline semaline bakarak kalitesini dusunmeden sectim ama ikisi harbi iyi olsun istiyorum.

baslayalim bakalim:

bi tele bi strat olmazsa olmaz. bunlar icin cok hevesli de degilim, sadece marka ve modellere hurmet acisindan rig'imde bulunsun istiyorum, ondan en dusuk modelleri alicam:

telecaster: www.mydukkan.com
stratocaster:www.mydukkan.com

sonra bi les paul lazim, bunun da alinis amaci fenderlerle ayni, o nedenle dusuk modele gidicem:

www.mydukkan.com

asil ruyalarimi susleyen sekil her daim flying v oldugu icin bir rhoads rr24 cakicam, zaten olayim da thrash oldugu icin bicilmis kaftan, ana gitarim bu olacak:

www.mydukkan.com

bi de paso gorurdum marty'de, ne guzel len bunun sekli derdim, ucuzmus da, ondan bi de kelly alicam, dursun kenarda:

www.mydukkan.com

bi de son olarak hayatimda gordugum en estetik sey olan JEM7V var, rig'imin elmas'i bu olacak, bunu calmicam amk, karsisina oturup seyredicem sadece:

www.mydukkan.com

gitarlar bunlar.

amfi olarak kararsizim, simdilik dusunduklerim su sekilde, yine marka kopekligi yapacam:

ibanez tbx150R
www.mydukkan.com

marshall mg101FX
www.mydukkan.com

bi de benim zamanimda bu yoktu ama simdi piyasada cok konusuluyor, tonlari falan da iyimis, deniycem begenirsem alicam:

line 6 spider IV 75
www.mydukkan.com

efekt olarak bi ara analog kasayim dedim ama sonra bokunu cikarmanin alemi yok dedim ondan prosesor alicam, en klasiginden:

boss gt 10
www.mydukkan.com

simdi sorulara gelelim. gitarlardan fender ve gibson icin "haci en dusuk modeli alma amk, bak soyle bi modeli var, 100 dolar daha ver bunu al, bu cok daha iyi." falan gibi tavsiyeleriniz varsa duymayi cok isterim.

amfi olarak bi tane de fender mi sikistirsam araya diyorum. var mi bir oneriniz "fender'in su modeli iyidir, bi dene" diyeceginiz? gencken bi arkadasimda bi peavey denemistim, feci hosuma gitmisti, line 6 yerine peavey koysak olur mu ki?

processor konusunda da kararsizim aslinda, baska tavsiyerler de isimi gorur. butun bu rig evde yatacak kuzu gibi, muzik odasi yapicam kendime orda duracaklar, sahne mahne olayi yok yani. ona gore de yorum yazabilirsiniz.

genc kardeslerim, sabredin, sizin de boyle seyler yapabileceginiz zamanlariniz gelecek. keske simdi yapabilseniz butun istediklerinizi ama iste hayat zor amk, bak ben de o en hevesli zamanimdan 15 sene sonra kavusabildim bu imkanlara. neyse siz su anki piyasayi benden iyi biliyosunuz, yazin bakalim biseyler de ona gore kuralim biz de rig'imizi.

benim bi cort x6m var satıyorum 180 liraya ilgilenirsen msj at bilgi veririm ?

  • nabruknabruknabruk  (21.05.11 15:22:49)
gitar olarak seçtiklerinin yanına bir kaç ekleme yapmak istiyorum.

epiphone zakk wylde signature (istersen sitede v kasa hali de var)(gibson hali türkiyede yok, yurt dışından alma imkanın varsa onu tercih et bence):
www.mydukkan.com

DBZ Venom (Jem gibi sadece bakılmak için bile alınabilir):
www.mydukkan.com

ESP Truckster (Thrash demişsin, James abimizi seviyor olmalısın):

www.mydukkan.com

amfi olarak benim önerim Marshall JCM-800(üstüne kabin alınacak tabi):

www.google.com.tr

bir de aylık 20-30 bin kazanıyor musun :D bunları almak için baya para gerekiyor.
  • Barki  (21.05.11 15:52:37 ~ 15:56:27)
(bkz: mesa boogie)

  • dorian greyfurt  (21.05.11 15:55:54)
@nabruk: saol haci, cort'la ilgilenmiyorum.

@barki: dbz'yi daha once hic duymamistim, benim zamanimda yoktu bunlar. aletin goruntusu hakikaten nefes kesici ama su an icin onu dusunecegimi zannetmiyorum. oncelikli hedefin bir king v'den ziyade flying v rr24. esp dersen, tabii ki isteriz bi esp ama olacaksa explorer olsun, tam james isi olsun. bu arada ben lisedeyken izmir'de hic esp yoktu yada bana denk gelmemisti, bi turlu elime alip calma firsatim olmadi esp'leri. ondan cok dusunmuyorum su anda, senin verdigin linkte les paul var, les paul'de gibson'a gidecegim zaten, epiphone icin de ayni sey soz konusu. tavsiyeler icin sagol, amfi icinse kafa degil kombine bisey istiyorum, lambali kafalara belki ileride bakarim, su an icin lazim degil. bi de aylik 20-30a gerek yok, benim yukarida yazdigim rig 12-13000$ tutuyor, memleket disinda calisiyorum ben, kalacak yer yemek falan sirketten ondan para kendi kendine birikiyor. yakinda memlekete geri donecem, sonra da bunlari toparlayacam iste :)) sagol onerilerin icin. dbz'de gozum kaldi vallaha.

@dorian: mesa beni su anda asar haci. sagol oneri icin.
  • jupiterianvibe  (21.05.11 16:42:49 ~ 17:43:32)
benim de hayalimde ibanez jem 7 var. iki yaş büyükmüşsün benden, muhtemelen iki sene sonra ben de alırım diye tahmin ediyorum, güle güle kullan şimdiden.

bir de amfi için senin seçtiklerinden belki biraz daha küçük ama şöyle bir şey var benim alacağım;

www.mydukkan.com

usb'den bilgisayara takıp processor gibi takılabiliyorsun, kendi updatelerini otomatik olarak indiriyor internetten vs.
  • uckac  (21.05.11 17:51:54 ~ 17:54:53)
Zakk Wylde Signature için Les Paul diye hayır diyorsan böyle bir şey daha var:

www.mydukkan.com

DBZ'yi Dean'den ayrılan bir adam kurmuş, daha çok eski bir şirket değil o yüzden bilmemen normal.
  • Barki  (21.05.11 18:03:04)
Şu kadar söyleyeyim, nerede oturduğunu bilmiyorum ama taksim tünel'de Dec adında mağaza var. Oraya gidip kendine bir dean al. Ibanez jem7v şişirilmiş bir gitardır. Çok çaldım ve hiç zevk alamadım.

  • vexations  (21.05.11 19:04:01)
@vexations jem w7 yi beğenmemek? dediklerine katılmıyorum :) jtelecaster ve gibson ın düşük modellerini alman diğer gitarların yanında sırıtmalarına yol açıcak ve memnun kalmıcaksın tahminimce.fender amerikan alabiliyorsan daha iyi olacaktır :) eğer jem konusunda hassas değilsen w7 yerine bir düşük modelleriyle idare edebilirsen akor kaçırma problemi var düşük modellerinin ama o kadar gitarın içinde olunca akor düzeniyle oynamazsın sanırım.Neyin kafasını yaşıyorum bilmiyorum.Yazdıklarımdan bende birşey anlamadım kusura bakmayın

  • hystarie  (21.05.11 22:41:57)
ibanezin herhangi bir amfisine yaklaşma hocam.

bi de flying v sevdasında gibson varken jackson hiç mantıklı gelmiyor.
  • dorian greyfurt  (22.05.11 18:52:49)