word 2003'te dil denetimi sorunu?

Şimdi ms word 2003 kullanıyorum ve bu sorun devamlı olarak karşıma çıkıyor. Genelde kutucuk içerisine (metin kutusu veya tablo) yazılmış metinlerle çalışırken 1-2 dakika içerisinde "bu dosyada gösterilemeyecek kadar çok yazım hatası var" diye bir uyarı geliyor ve ardından dil denetimi yapmayı bırakıyor. Tekrar baştan seçeneklere felan girip yeniden dil denetimi yap seçeneğini işaretliyorum hoop 2 dakika olmadan yine aynı şeyi gösteriyor. Bunu engellemenin bir yolu yok mu? Harf hatası felan yaptığımda bunu yazarken direkt görmem lazım sonrada üzerinde oturup okumaya vaktim yok.

Word 2003'ten yüksek sürüm kullanamam bendeki Trados sürümüyle uyuşmuyor, türkçe dil denetimi yapmam lazım, metin ingilizce ve cümlelerin içine girip türkçeye çeviriyorum.

Teşekkürler.

seceneklere girmeden once metinde control + a yapip butun metini secip daha sonra secenekler > dil denetimi > turkce veya ing. vs yapmaniz ise yarayabilir.

  • raist  (18.05.11 16:15:48)
@Raist: zaten şimdilik bunu yapabiliyorum ancak ama yaptıktan 1 dakika sonra felan yine aynı uyarıyı vererek dil denetimi yapmayı bırakıyor!

  • cinematography  (18.05.11 16:24:24)