C diskindeki kullanıcılar dosyası

C diskim sebepsiz yere çok dolu gözüküyordu. Araştırmalarım sonucu kapasitenin büyük çoğunluğunu "Kullanıcılar" "users" klasörünün oluşturduğunu gördüm. Sanırım sistem geçmişi burada depolanıyor. Ama boşaltmam lazım bu C diskini. Ne yapmam lazım acaba?

İşletim Sistemim Windows 7

oranın içinde belgelerimin altında ne kayıtlıysa var, karşıdan yüklemeler vs nin altına bakın ya da oyun moyun varsa savelerde genelde oranın altına gidiyor

  • saiko  (11.05.11 13:15:33)
Ya hepsini boşalttım. Misal Belgelerim klasörü 4.5 gb. Kullanıcılar klasörü 130 gb.

  • Kafkaslı  (11.05.11 13:22:56)
bilgisayarınızı kullanan ya da açtığınız başka kullanıcılar varsa onlarda dahildir ya da programların ayarları vs, ayrıca temp dosyaları da orda

  • saiko  (11.05.11 13:40:19)
Benden başka kullanan yok da ben bu sorunu nasıl aşarım. Resmen elimi kolumu bağlıyor bu şekilde olunca. Adam gibi hiçbir şey yükleyemiyorum.

  • Kafkaslı  (11.05.11 13:44:48)
kaspersky gibi virüs programları, güncellemeleri ve en önemlisi hata raporlarını (100 mb falan) burada saklıyor.

utorrent'de ise dosya indirilmeden önce yeri ayrılıyor. bunun gibi biçok program davranışı var.
  • fusiondx  (11.05.11 14:01:17)
kullanmadığınız kullanıcı hesapları varsa kaldırın.

  • leylak sarabi  (11.05.11 14:03:16 ~ 14:03:29)
Peki nasıl kaldırıcam abi nasıl ayıklıyacam dosyaları buradan?

  • Kafkaslı  (11.05.11 14:07:44)
ccleaner i bir deneyin. belki isinize yarar.

  • oharro  (11.05.11 16:30:28)