İzmir Otel

hafta sonu izmir'e geliyorum ve ilk kez geleceğim için hiç bi yer bilmiyorum.

öncelikle kalacak yer lazım. ucuz temiz her yere yakın tavsiye edeceğiniz neresi var? bornova öğretmen evinde kalabilir miyim? öğretmen tanıdığım falan yok. (edit: yer yokmuş maalesef)

sonra nereye gideyim, ne yapayım tavsiyeleriniz...

Öğretmen evinde (yer varsa) kalabilirsin tabi. Öğretmen olmana gerek yok.

Karşıyaka, inciraltı, alsancak, kemeraltı ve kordona gidebilirsin. Gitmişken söğüş (seviyorsan tabi), lokma, boyoz, kumru yemeden gelme

Edit: Otel için maks. fiyatı söylersen güzel olur.
  • pposeidon_1  (02.05.11 16:53:34 ~ 17:06:15)
kordon'da ayaklarınızı uzatıp uyumak, sanırım paha biçilemez.

  • koskoca devletin adi osmanli lan  (02.05.11 16:53:54)
Kalabilirsiniz ama yine de Bornova öğretmen evini arayıp bilgi almanızı tavsiye ederim: 0 232 347 43 43

Ayrıca öğretmen evinin üst katında bir düğün salonunun bulunduğunu da hatırlatmak isterim. Düğün sezonunun yavaş yavaş ısınmaya başladığı şu sıralar, yaptığınız bu tercih haftasonunuzu yatağınızda İzmirli Taylan dinleyerek geçirmenize sebep olabilir.

Eğer öğrenci iseniz Ege Üniversitesi'nin yurtlarında da kalma şansınız var sanırım. Hiçbiri olmadığı takdirde ise son seçenek olarak kendinize bir otel bakabilirsiniz lakin sizin aradığınız kriterlere (ucuz-temiz) uygun olanını bulmanız biraz zor görünüyor. Yine de Alsancak taki Kordon Hotel sizin için ideal olabilir.

Tam sizin istediğiniz gibi merkezi bir yerde ve fiyatlarınında uygun olabileceğini düşünüyorum.Bu numaradan rezervasyon yaptırabilirsiniz: 0232 484 81 81

Gezilecek yerler;

1 - Kemeraltı: Kızlarağası Hanı
2 - Konak Pier
3 - Alsancak: Pasaport (Çay)
4 - Alsancak: Kıbrıs Şehitleri Caddesi
5 - Bornova: Küçük Park
6 - Forum Bornova
7 - Sasalı Doğal Yaşam Parkı
8 - Bergama: Akropol
9 - Urla: Balık Restorantları
10 -İnciraltı: Deniz Müzesi
  • digits  (02.05.11 17:18:12 ~ 17:24:42)
karşıyaka öğretmen evi var. 0232) 367 6262 ‎ www.karsiyakaogretmenevi.com ayrıca belirli bir fiyat aralığı söylerseniz otel isimleri de verebilirim. bir de ne olursa olsun basmaneden uzak durun:)

  • bıdıbıdı  (02.05.11 18:04:12)
@bıdıbıdı; 100 lira altı olursa iyi olur. bu arada karşıyaka öğretmen evi alsancak'a uzak sanırım. sorun olur mu gidip gelmesi?

  • mahallenindelisi  (02.05.11 18:42:53)
karşıyaka öğretmen evinin yakınından otobüs geçiyor (361 di sanırım) alsancak'ta inebilirsiniz tek vesait.

  • siyah renkli kupa kizi  (02.05.11 18:46:41)
yok yaa tam karşısında vapur var. merkezde olduğu için bütün otobüsler önünden geçer. az ilerisinde de bazı otobüslerin son durağı var. her şey elinin altında olur. orayı bir ara derim. www.etstur.com bu siteden kalınabilecek otellere bakabilirsin. ben hafta sonu için şöyle bir baktım oda yok diyor ama telefonla aradığında mutlaka bulunur. alsancak'ın göbeğinde tek kişilik oda 109 tl yazıyordu. orası çok güzel. nete göre oda yok ama bir telefonla danış istersen.

  • bıdıbıdı  (02.05.11 18:54:23)
kardes güzel dedigin gibi bi yer bulabıldiysen bana da tavsiye edermisin ? :)

  • nigalay  (12.05.11 01:55:13)
@nigalay, kıbrıs şehitlerindeki garanti bankasının arka sokağında balca otel'de kaldım. 80 lira. gayet iyiydi.

  • mahallenindelisi  (12.05.11 16:19:35)