Windows 7 Açılış Sorunu

Problemin Başlangıcı: Klavye kendiliğinden caps lock açıkmış gibi veya ctrl basılıymış gibi davranmaya başladı. Bazen büyük yazıyordu, bazen küçük yazıyordu. Kelimeleri hızlı yazarsam harflerin sırasını karıştırıyordu. Virüs/Trojan işlerinden hiç anlamadığımdan birkaç antivirüs/spyware falan yükleyip tek tek tarattım. Bulduklarını sildi(m).

Şu Anki Durum: Safe Mod'da açtığımda gayet güzel çalışıyor. Normal modda açtığımda ise Windows'un başlatılması normalin 3-4 katı uzunluğunda sürse de tamamlanıyor. Taskbar yükleniyor, wallpaper, masaüstü ikonları görünüyor fakat daha fazla işlem yapamıyorum. Sağ alttaki network ikonunun üstünde mavi top dönüp duruyor. Masaüstüne sağ tıkladığımda aynı şekilde mavi top sürekli dönüyor. Başlat menüsü bile açılmıyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi windows 7 kullanıyorum. Kardeşimin usb belleğine, okul bilgisayarından bi şeyler bulaşmış sanırım. Ordan evdeki bilgisayar getirmiş. Bilgisayarı temizleyeyim derken tamamen batırdım sanırım. Eksik dll mi vardır, driver'larda problem mi yarattım bilmiyorum. Yıllardır bilgisayarı tertemiz kullandığımdan safe mod'da bile ilk kez açtım. Nedir, ne değildir bi yardım edip, yol gösterirseniz çok sevinirim. Çocuğun dönem ödevini yapıcaz. Kaldık böyle.

yenı bı hesap ac, duzelir muhtemelen.

  • bryan fury  (27.04.11 01:49:52)
öncelikle c ve d'de autorun.inf arattır ve ne kadar varsa sil.

sonra hemen combofix indir. tıkla yapsın.

Olmadı yeni bi hesap açmak çok şeyi düzeltir (;
  • chewrokee  (27.04.11 02:12:58)
Yeni bi hesap açtım ama ıı ııhh. 10dakika bekledim, preparing set-up dedi kaldı. Yine ilerleyemedim.

akşam startup'takilerin tik'ini kaldırdım. sadece monitör ve ekran kartı kaldı. onlar zaten hep vardı. onlara dokunmadım.

combofix'i de denedim bugün. 50 stage içeren bi şeyler yaptı. sonunda bana bi txt dosyası verdi. sorun düzelmedi.
"Malwarebytes' Anti-Malware", "Quick Heal Total Security", Nod32 ve Windows'un içindeki bi şeyle scan'ledim. Tüm bulduklarını istisna gözetmeden sildim. İşte ondan sonra böyle oldu. Artık açılır açılmaz felç durumda kalıyor.

söz dinleyip autorun.inf'lerin hepsini sildim. şimdi bi daha deniycem. yine olmazsa muhtemelen bilgisayarı kırarım artık ve sabaha kadar bi şey yazamam.
  • gofs  (27.04.11 02:36:02)
cd varsa repair de abi o halde.

  • bryan fury  (27.04.11 02:45:47)
yahu safemode' da sorun yoksa belli ki alttan çalışan programlar ağız burun dağıtıyor :) driver'ları güncellemeyi, aygıt yöneticisinden sorun giderme seçeneğini, olmazsa sistem geri yüklemeyi (işe yara-ma-yabilir) o da olmazsa cd ile repair yapmayı deneyebilirsin.

  • good room beautiful  (27.04.11 02:52:37)
Sonunda düzeldi.

Balıkesir'de ailemin yanındayım bu aralar. O yüzden cd yoktu elimde ve etrafımda. 6 yıldır bu bilgisayarı kullanırım. Tertemiz kullandığımdan güvenlik programına bile gerek duymamıştım. Bu sebeple back-up bile aldırmıyordum bilgisayara.

Driver'ları güncelledim, burada denilenleri yaptım, msconfig'deki servislerin hepsini disable hale getirdim vs. hangisi işe yaradı bilmiyorum ama sonuçta düzeldi. O servislerden hangilerinin network için olduğunu bulup internete girmem biraz sancılı oldu ama sonunda kurtuldum

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ettim.
  • gofs  (27.04.11 15:02:41)