6 Haftada 100 Şınav

Arkadaşlar ben 15.5'ten 16 yaşındayım :D, erkeğim, boy 1.78, kilo 66-68 civarında. Bu 6 haftada 100 şınav programını sizce uygulamalı mıyım? ( askmen.mynet.com ) Ve işe yarar mı acaba? Fakat kollarım oldukça güçsüs sayılır, ortalama olarak 4 şınav çekebiliyorum. Ve acaba deneyen var mı bu program işe yarar mı? Programı yemekten ne kadar sonra yapmalıyız? Ayrıca haftada 3 gün diyor programda nasıl aralıklarla 3 gün seçmeliyiz?

sen 6 haftada 100 şınav çekçek kadar güçlü ol tüm servetimi veririm.bunlar tamamen yalan.kendimden örnek verim.ben kolumun üzerinde duramayacak kadar güçsüzdüm.düşündüm bu böyle olmayacak dedim ilerde askere gidersek millet maytap geçer bi tane bile çekemiyo diye :D önce kendimi zorladım baya bi , her yerim ağrıdı belim fln hiç bırakmadım, hasta olsamda çektim.sabah 5 öğlen 5 akşam 5 tane fln başladım sonra kendin hissediosun kolun fln şişiyo güçleniosun.zorlayıp 10 a fln çıkarttım.sabah 10 öğlen 10 akşam 10 derken şimdi rekorum 35.ama sabah 20 öğlen 20 akşam 20 yapıyorum artık sağlık için arttırmıyorum.ama bu dediğim seviyeye 6 ayda geldim ben 6 haftada gelcek baba yiğit tanımıyorum.

  • semson  (26.04.11 17:26:13)
önce kollarını biraz güçlendir. şınav çekebilmen için kollarının da güçlü olması lazım. hem azar azar şınav çek hem de 5 er kiloluk dumbellarla kolunu güçlendir. yemek yedikten 2 saat sonra yap bunları. tok karnına spor yapılmaz.

  • durdenist  (26.04.11 19:26:45)
Ya aslında şimdi 2-3 ay genellikle Türkiye ve ya İstanbul dışında olacağım. Tabi yurtdışındayken de dumbell alamam ama tabii ki o gün şınav çekecek kadar vaktim olur. Ve sizce ne yapayım?Sadece şınav ve mekik mi? Bir de kaç set kaç tekrar yapmam gerekir? Tabi orada kalacağım yerde mekik çekmek için nereyi kullanayım? (Odada yer ve yatak dışında pek uygun yer olacağını sanmıyorum) Ve başka hangi hareketleri önerirsiniz?

  • lorikcana  (26.04.11 21:08:02)
programın orijinal sitesi hundredpushups.com
ben gaza gelip uygulamıştım. 33'e kadar çıkardım maksimum. 50'yi geçen adama saygı duyarım. oradan sonra sayıyı arttıramadım. tabi 6 haftadan daha uzun sürdü bu. kısacası hiç yoktan iyidir dostum.

  • unalub  (26.04.11 21:27:16 ~ 21:29:10)