ilk maaş

ilk maaş alındığında eve nasıl bi jest yapılabilir ?annemle babamla yaşıyorum öğrenciyim.

maddi anlamda sıkıntı varsa habersiz bazı faturaları ödeyebilirsin. ödenmiş ise eve lüks olmayan temel şeyler (yağ vs alabilirsin) yok bu kadar değiliz dersen güzel bir pasta veya tatlı (ortak zevklere göre) birşeyler alabilirsin. olmadı dondurma şöyle kocaman :) veya para yeterli ise evde bozuk olan bişey mesela elektrik süpürgesi ile babanın cep teelfonu yenilenebilir gibi..

  • ben smyrna  (24.04.11 12:50:11)
bir kilo fıstıklı baklava her zaman iş görür..=)

  • adi kari  (24.04.11 12:53:24)
butcene bagli, yemege cikarmak da bir secenek. olmadi ikisine de ufak birer hediye alabilirsin.

  • 2pac  (24.04.11 13:00:13)
ailenin borçları varsa onları öde veya ev kiraysa ona yardımcı ol. inan yemekle falan edemeyeceğin kadar mutlu edersin onları.

  • onuruno  (24.04.11 13:43:34)
led tv,ev kirası,faturalar hoşuma gitti teşekkürler

  • srkn9191  (24.04.11 13:49:58)
haftasonu çalışmıyorsan eğer ufak bir gezi olabilir. çok pahalıya patlayacağını sanmıyorum. şöyle sahil kenarı olur, dağ bayır orman olur...

  • aydinn  (24.04.11 13:52:10)
anne babanın en çok istediği şey üzerine yoğunlaş. bu onları mutlu edecektir.

  • inanmazsan inanma  (24.04.11 13:54:44)
bir kilo fıstıkl +1

  • take me rufee  (24.04.11 14:24:33)
bütçe ne? uyuyorsa şöyle bişi düşünebilirsiniz:

fıtık, pasta, yemek yenir biter gider, tv, radyo, mikser eskir bozulur gider. ama mesela ufak bir hafta sonu gezisi süper olur. fotoğraflar çekilir vs. anılar birikir hayat boyu hatırlanır. şu şehir fırsatlarından yakalayabiliriniz düşük bütçeler için.
  • terp  (24.04.11 16:10:41)
ilk maaşınla kalıcı bir hediye ver. bakınca hatırlasınlar. ve sevdiklerine gösterip söyleyebilsinler.

  • hikaye mesture  (24.04.11 16:11:39)
kesinlikle kalıcı bir hediye olsun. Biblo, çerçeve vs.
Vazo gibi kırılacak bir şey de saklaması zor olacak kadar büyük de olmasın.

  • michael_knight  (24.04.11 19:25:31)