bölge idari mahkeme dava süresi

14 Mart'ta 2011'de, TEKİRDAĞ BÖLGE İDARİ Mahkemesine yürütme durdurma istemli bir dava açtmıştım. Dilekçeyi verdiğim günden beri herhangi bir şey tebliğ edilmedi. Mağduriyetim hala devam ediyor. Acaba davanın sonuca bağlanması ne kadar sürer?

www.uyap.gov.tr'den dosya durumuna bakıyorum ama sadece "dosya açıldı" yazıyor. Davanın son durumunu başka kanallardan öğrenebilme imkanım var mı acaba?

TEŞEKKÜRLER

davanın niteliğini anlatırsanız biraz daha detaylı bilgi verebiliriz. idari davalar minimum 1 yıl, maksimum 50 yıl sürebilir. yürütmenin durdurulması istemi varsa önce bu karara bağlanacaktır. tebligatlar 1 ay gibi bir sürede yapılır.

  • nesilsiz  (20.04.11 16:45:03 ~ 16:46:16)
  • ne bakiyon kardesimm  (20.04.11 16:48:26)
sizin dilekçeniz daha idareye tebliğ edilecek (yd kararı genelde idarenin savunması alındıtkan sonra verilir), tebliğden sonra idarenin 30 gün cevap süresi var. bu süreden sonra yd kararı verilir. karar verilince lehe-alehe durumua göre sizin ve idarenin bölge idare mahkemesine itiraz süreniz var. bölge idare mahkemesinin yd kararı kesindir. idare 30 gün içinde cevap verdiğinde size de tebliğ edilir. sizin de karşı cevap süreniz 30 gündür. dilekçe alışverişi bitince karara çıkar. yani en az 6 ay diyeyim ben size.

  • bordeaux  (20.04.11 16:49:17 ~ 16:49:27)
Karar lehime çıkarsa yaptırımı geriye yönelik olur mu peki?

Almamam gereken 6 dersi verdiler bana ve okulu 1 sene erken bitirme ihtimalim ortadan kalktı. Hani erken bitirme olayını da geçtim, o aldığım dersler not ortalamasına katılmasın yeter benim için.
  • ne bakiyon kardesimm  (20.04.11 16:54:38 ~ 17:13:14)
Ayrıntıda belirttiğim gibi davayı bölge idari mahkesine açtım. Başlık yanlış oldu onu düzelttim. TEŞEKKÜRLER

  • ne bakiyon kardesimm  (20.04.11 20:46:02)