Digiturk uydu alıcısı ile normal uydu yayınlarını almak mümkün mü?

Bugün itibariyle Digiturk aboneliğimi iptal ettirdim. Ben daha hangi sisteme geçeceğimi düşünürken yayını kapatmışlar bile. boş ekrana bakıyorum öyle.

Bir sitede oturuyorum ve sitenin merkezi uydu anteni var. Bildiğim kadarıyla bu anten Turksat'ı falan da görüyor. Ben bu elimdeki Digiturk receiver'ı ile ulusal kanalları bir şekilde izleyebilir miyim? Bir ayarı falan var mıdır? Sonuçta receiver'ı teslim etmek için 2 ay sürem varmış.

Not: Options'dan yazılım güncellemesi yaptım ve TRT falan çekmeye başladı. Diğer ulusal kanallar da olsa yeterli şimdilik.

turksat uzerinden digiturk yayini izliyorsundur. options seceneginden kurulum yaptiginda sorun cozulecektir.

  • yesaya  (07.04.11 19:09:39)
yaptım ama aldığım kanallar sadece trt'ler. bi de sky türk var. kanald'yi, atv'yi falan izleyemiyorum. bunun yolu var mıdır diye sormuştum.

  • hevipeyra  (07.04.11 19:12:08)
o yayınlar test amaçlı oluyor . o receiverla başka yayın alamaman lazım.

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (07.04.11 19:15:50)
tüh. o zaman standart antenle yayın alıcam. yolu yok diyosunuz yani? kesin di mi? eminsiniz? :))

  • hevipeyra  (07.04.11 19:20:30)
az önce aynı şeyi yaptım. turksat kurulumu yapın. bi de digiturk'e cihazı normal cihaz olarak kullanmak istiyorum diye yeniden arayın. yeni bir sinyal gönderiyorlar ve cihazı serbest bırakıyorlar. (guide falan gidiyor) bunu uyducular da yapıyormuş. ama para vermek gereksiz. adamlar bir telefon ile bu işi yapıyor bedava.

  • ben smyrna  (07.04.11 20:24:22)