asker botu numarası nasıl seçilir?

sevgili askerlik yapmış er kişiler.
nisan döneminde ben de artık bu işi halledicem.
ama zaten problemli olan ayaklarım asker botuyla nasıl geçinecek tereddütlerim var.
herkes 1 numara büyük alırsın diyo ama neye göre kime göre.
şimdi gidip orda "converse'te 43 giyiyorum asker botunda kaça denk gelio?" desem kısa orta ve uzun vadede sıkıntı yaratabilir gibi bi his var içimde.
yinr başka bir 43 numara converse giyen arkadaşım 44 numara asker botlarının tabanını çıkarrttıktan sonra anca oldu diye anlattı.
şimdi benim 45 mi almam gerekir nedir.

aslında en mantıklısı bu asker botlarını deneyebileceğim bi yer var mıdır ahali?

istanbulda kapalıçarşıda asker malzemeleri satan yerler var sırasıra. orada bot deneyebilirsiniz.

  • skywalkeremre  (28.02.11 21:59:33)
kocam der ki; askerde kıyafet, bot dağıtılırken deneme şansın oluyormuş. ayağına uymayan botla askerliği geçirmek zorunda kalmıyorsun. küçükse büyüğü, büyükse küçüğü deneyip uygun olanıyla askerliği bitiriyorsun-muş.

  • purmese  (28.02.11 22:05:09)
yazın askerlik yapacaksan 1 numara büyük müyük alma. bende yazın yapıp 1no büyük aldım, askerlik boyunca ayak botun içinde terinde sayesinde tabi bi öne bi arkaya kaydı gitti. koşamazsın hiçbir şekilde. benden söylemesi.

  • copy paste  (28.02.11 22:29:26 ~ 22:30:01)
askerliği kim nasıl anlatıyo size bilmem ki kafalarına göre yada mesir macunu hesabı yağmalamıyolar botları deniyosun gardaş olmazsa bi numara büyük yada küçük alıyosun hepsi bu abartmayalım korkmayalım piliz

  • kahkaha  (28.02.11 22:50:42 ~ 23:43:39)
deniyorsun alıyorsun. hatta arkadaslarınla degiştiriyorsun ilk gunler herkesin yeni.. orda bot,kamufilaj,palasla herkeste var pek bir degeri yok. buyuk acemi birligi olucagı için en az 1000 kişi olursunuz kesin değiştiricek birilerinı bulursun.

  • paudi  (01.03.11 00:21:17)
denizci olursanız bot giymeyeceksiniz. yeşil kunduradan normal kundura ayakkabı giyeceksiniz.

  • geldiler  (01.03.11 01:00:08)
şimdi şöyle oluyor tabanlık artı 2 çift çorap giydiğim kışı meşhur tokatta 2 numara büyük aldım. ne vurdu ne de dar geldi.ayak çok büyük olmadıkça mutlaka değiştirecek birilerini bulursun.

  • delidir yakalayin  (01.03.11 10:22:38)
bu kadar sıkıntın varsa git yds'den al derim. www.ydsshop.com

  • icenoid  (01.03.11 19:04:05)