pes2008 müdavimleri

ben bir arkadaşa acayip derecede sinir yaptım.çok iddialı oynuyoruz bu oyunu lakin size sormak istediğim bir şey var eheh.

1-arkadaş orta alanı boş bırakan 4-4-2 oynuyor.ortadaki dörtlünün 2 si kanatlara bitişik.çarprazdan gidip çok bala goller atıyor.heh ben ne yapabilirim? defansı edit'den kalecinini dibine kadar çekiyorum eheh ama nafile defans aycicegi gibi acık.ofsayt taktiği yapiyorum kontra atak yapiyorum olmuyor? nasıl bi taktik önerirsiniz.

2-kendini yere atma tarzı tuşlar var mı ya da böyle eski oyunlarda olurdu ya duvar pası falan?.

3-random sistemiyle oynuyoruz (bkz: # pro evolution soccer da random sistemi) bununda bir hilesi var mı eheh arkadaşa hep sevilla, real madrid, almanya, milan falan gelirken bana groningen, heracles almelo falan geliyor ?nedir yani.

şimdiden teşekkürler.varsa başka tavsiyeniz de yazabilirsiniz.ha genel klasmanda ben öndeyim zaten de her zaman daha iyisini iste demiş fatih terim;
everything is something happened (Y)

öncelikle taktik olarak 4-2-1-3 öneririm hem defansta sağlam olur hemde atak gücün azalmaz. Bu taktikte defansı hiç bozma defansın kanatlarına hızlı adamları koy. önlerindeki ikiliyi ise defansı ve body balance denen şeyi yüksek oyunculardan seç ve aralarını birazcık aç, yani ortadaki iki defans oyuncusunun önlerinde oynasınlar. Forvetleri ise bi tanesi ortada kaleye doğru yaklaştır diğer ikisini ise ceza sahasının köşelerine koy ve bu iki adam hızlı olsun ortadaki adamın ise kafa vuruşları falan iyi olsun. duvar pası yapmak için pası atarken L1 tuşuna basılı tutarsan senin pas atan adamın pası attıktan sonra ileriye doğru koşu yapar sende onun önüne ara pas atarsın al sana duvar pası. Kendini yere atma olayına hiç girme sarı kart gösteriyor çoğunlukla hakem.

  • redstreak  (25.02.08 19:50:33)
ben sana 3-6-1 b1'i öneririm. bu taktikte orta sahada çift ön libero, iki kanat ve forvetin arkasında iki tane amc oluyor ki bu da hücum için yeterli olduğunu gördüm şimdiye kadar. ön liberoya iki güçlü adam hızlı bir forvet ve oyun stiline göre hızlı ve güçlü olması gerekebilir kanat oyuncularının. (bu taktikle oynamak için en ideal takımlardan biri kamerundur) ver-kaçı zaten redstreak anlatmış. random konusunda bir bilgim yok.

  • deadstar  (25.02.08 19:56:32)
bence 5 3 2 yap ama şöyle dizilcek. :P ( Karışmasam olmazdı :P )

x x

x x x

x x
x x x

K

K: kaleci
x: futbolcu adam
Not: Oyuncuları aynı hizada dizdi mesajı yollayınca. x'leri ortalayıp dağıtıyoruz.
  • pyro clustic flow  (25.02.08 20:03:13)
taktikle olacak iş değil o. menude individual diye bi seçenek olmalı, oyuncaların bireysel tercihlerine sataşabiliosun. yap aga gene sen 4 4 2'ni ama bu sefer orta sahadaki veya defanstaki kanat oyuncalarını individual seçeneklerinde adamın kanada çektiği oyuncalara aggressive markaja ayarla. oyuncuların gölge gibi dolaşsın o kanat oyuncularının peşinde. bu arada defansını da olabildiğince geriye çek ve adamın çalım atmasını engellemek için kaleye çok yaklaşmadıkça topa atak yapma. zaten oyuncusunu yavaşlattığın zaman markaja ayarladığın arkadaş çılgınca saldırıp topu kapar.

  • erostrada  (25.02.08 21:12:08)
l1 + r1 + l2 de kendini yere atma tuşu

  • passion rules the game  (25.02.08 22:08:46)
hmm teşekkür ederim. ya son zamanlarda 4-3-3 yapiyorum..orta sahanın ortası 3 oyuncu forvetteki 2 adam kanatlarda tek forvet tarzı ama çok gol atılabilio süratli adamları koyarsan da bu taktikte şöyle bi şey var defanstaki adamlar sanki derin pas yediğinde bir ileri çıkıp öyle geri koşmaya başlıyolar eheh bunun bi çözümü yok heralde.hepinize teşekkür ederim.
ayrıca pyro yorumuna koptum ya asfkljklfsa.i5-3-2 senle oynayalım bi gün :))

  • x factor  (25.02.08 22:21:42)