Harici disk mac problemi

selam millet,

ben windows esim mac kullaniyoruz. harici bir disk var benim kullandigim, lakin mac e baglayinca tanimiyor (n)aleti.

bir cözümü olan var mi bu duruma, disk cok dolu bosaltmadan bölme sansim falan var mi??

tesekkürler.

formatını ntfs değil fat32 yapmak. mac ta ntfs yi tanısın diye program falan vardı sanki ama kullananlar daha iyi bilir.

  • rurouni  (09.02.11 11:22:29)
En son güncellemelerle Mac'ler NTFS okuyabiliyor fakat yazamıyor. Fat32'ye çevirmek mümkünse öyle yapın, değilse Mac'iniz için güncelleme olup olmadığına bakabilirsiniz.

  • valthoron  (09.02.11 11:51:03)
disk dolu demişsiniz. boşaltmadan derken formatı kastediyorsunuz. eminim pcnizde o diski aktaracak yer vardır. en azından 10 dakika kadar tutacak. tüm dosyaları windows pcye aktarın. sonra fat32 format atın. sonra geri taşıyın. hani windows pc doldu gibi bir derdiniz olmaz. bunu pcniz dolu ise bi internet cafede bile yapabilirsiniz bi yarım saat harcayarak. ancak tabi fat32 işe yarıyorsa. mac bilmiyorum. işe yaramıyorsa uğraşmayın tabi.

  • ben smyrna  (09.02.11 12:08:52)
tuxera ntfs diye bir program var mac için. onu yükleyin mac'e rahatlıkla görür, okur, yazar.

  • iterator  (09.02.11 12:22:19)
mac fuse yukleyin. hem okur hem yazar ntfs. dolu diski fat32 ye cevirmek hem sizi yorar. hem de belli bir dosya buyuklugunden sonra problem yaratir.

  • helenart  (09.02.11 14:16:26)