Daha hızlı yağ yıkımı için nasıl koşmalı?

Uzun yıllar spor yaptım ve sporu sakatlık yüzünden bıraktıktan sonra ciddi kilo almaya başladım. Benim sorum şu. Koşu yapmayı seviyorum ve kondisyonuma güveniyorum. vücudumda yağı eritebilmek için genel literatürde

a) haftada 3 gün yüksek tempoda(12.5 km/h) ama kısa süreli(17 dakika) koşu yapmak mı

b) yine haftada üç gün düşük tempolu(8.5 km/h) ama uzun süreli(45 dk) koşular mı daha verimlidir?

ya tam uzmanı değilim bu işin ama yağ yakmak için en mükemmel yol hızlı hızlı yürümek.

bende diyorum koşmak daha iyi olmalı diye ama öyle değil işte.
hızlı tempoda yürümek en yararlısı yağ yakımı için.

hızlı hızlı yürü derim ben sana. çok sıkıcı evet ama en etkilisi o.
  • mvpatakan  (31.01.11 19:21:23)
akalmor 12.5 ile koşarken benim kalp ritmim 17 dk boyunca 195 olarak devam ediyo. sıkıntı yaratır mı?

  • muratk18  (31.01.11 19:34:15)
24.polar saat ile ölçüyorum

  • muratk18  (31.01.11 19:37:17 ~ 19:38:12)
185 cm 85 kg kilom. Hentbol oynadığım için çok kas kütlesi sedanter bir kişiye göre yüksek.

  • muratk18  (31.01.11 19:49:00)
benim uyguladığım bir metot var koşuyla ilgili.
50 metre yürü, 50 metre hafif koşu, metre son güç depar.
koşu parkurunu bu şekilde tamamla. hem daha zevkli, hem de güzel yoruyor insanı.
bu arada koşuyla ilgili çok güzel bilgiler için
www.runnersworld.com
beginner veya advanced farketmez, herkes için muhteşem bilgiler var.
bu arada belli egzersizlerle vücudu güçlendirmeden koşuya başlama sakın, aman diyeyim.
  • son nefes  (31.01.11 21:08:32)
kesin olarak b şıkkı. yağlar, karbonhidrat ve proteinlerden sonra yakılıyor, dolayısıyla 17 dakika yağ yakımı için yeterli olamaz.

  • african rain  (31.01.11 23:52:52)