Teknosa

merhaba. uzun süredir bir laptop almayı planlıyordum ve 4 gün önce teknosa'dan packard bell tj75 - 283 tk modeli bir tane aldım. aslında iyice araştırmadan almak istemiyordum ama babamın bir arkadaşının oğlu çalışıyormuş da orada almaya razı olmuşken bir tane alayım diye bunu almak zorunda kaldım. her neyse laptopta geceleri insanı rahatsız eden bir cızırtı var. internetten araştırdım bütün modellerinde varmış ve garantiye gidince "normal çalışma sesi bir problem yok" deyip geri gönderiyorlarmış. orada çalışan adamı aradım iade yapayım üzerine para verip başka bir model de alabilirim dedim ama öyle bir şey yapmaz mağaza en fazla garantiye gönderirler aynısından başka bir tane verirler dedi. biliyorum ki bütün modellerinde çıkacak aynı sorun o yüzden istemiyorum. şimdi hukuki olarak hakkım nedir? mahkeme falan uğraşmak istemiyorum aslında gaziantep'te yaşıyorum ve ankara'da okuyorum ama o da bir seçenek olabilir.

aynı sorun yüzünden üç kez giderlerse bir üst modelini ya da aynısını verirler aynısı da ses çıkarırsa öyle yenisini verirler tüketici heyetine başvurursunuz sonuçta haklı görülürsünüz

  • sert yerden yavas  (29.01.11 00:25:42)
tüketici haklarına göre hiç bir sebep göstertmeden aldığın ürünü 15 gün ya da 30 gün içinde iade edebilirsin hocam.

  • habula  (29.01.11 00:30:17)
hocam benim başımada şöule bişey geldi, laptop aldım ve ilk hafta mousepad bozuldu ve aldığın tarihten itibaren bir ay boyunca arızalandığı için "doa" denilen bir prosedur var ve otomatik değişim yapıldı.

fan sesinde şöyle bir problem oluyor biraz kişiye göre değiştiği için değişime pek yanaşmıyorlar. ama eğer cidden rahatsız olduysan bence hiç zaman geçmeden teknik servise götür ve orda arıza sorunu geldi die kaydı olsun. sonra sık sık götürerek değişimini yaptırabilirsin belki ama ilk teknosayı dene.
  • habula  (29.01.11 00:35:22)
vakit geçmeden tüketici hakem heyetine başvurun. si si geri alacaklar o ürünü. ya o kadar reklam yapyıorlardı zamanında tüketici hakları ırt zırt, hani beğenmezsek kayıtsız şartsız iade hakkımız vardı. ne biçim ülke olduk lan*.

  • tuyra  (29.01.11 00:35:59)