Mikrodalgada patlamış mısır

Ankara'da mikrodalga fırında patlattığımız mısırlardan nerede bulabiliriz? yurt ortamı, tavada patlatmakla uğraşmak istemiyorum fazla, zaten daha önce de tavada kendi başıma patlatmadım.

not: lütfen büyülüfener sineması demeyiniz, zira ben kendi mikrodalgamda patlatmayı düşünüyorum.

ankara'da kipa varsa orada olsa gerek. izmir'dekinde var en azindan.

  • zakk  (10.02.08 21:26:13)
Real'de görmüştüm sanırım, 2TL civarındaydı...

  • crown  (10.02.08 21:28:47)
migros

  • sourlemonade  (10.02.08 21:43:15)
normal patlamış mısırı al. cam bir kaseye koy. içine bir miktar ayçiçek yağı koy. üzerini sağlamca streç film ile kapat. 3-4 dk bir süreyle maksimumda ısıt.

bu kadar. üzerine tuz eklemek sana kalmış.

not: mısır son derece tutulabilir sıcaklıkta olacak ama cam kase inanılmaz sıcak olacak bu sebeple sakın çıplak elle tutma, çıkartırken folyoyu çatalla del buharı çıkarken uzak tut ellerini.
  • darknum  (10.02.08 21:48:35)
saçma ama istanbulda d&rda görüp şaşırdım. yalnız yabancı bir markaydı, kazık olabilir.

  • red g  (10.02.08 21:54:13)
d&r'da benim de gördüğüm 7 liraydı. ya da benim gözlerim bozuk.

  • lepidodendron  (11.02.08 00:46:08)
"orville redenbacher" markası var, sanırım D&R da gördüğünüz bu, makro gibi marketlerde de var, üçlü pakedi alındığı yere göre 6-7 ytl arası değişiyor. Sweet&salt modeline hayranım tam bir şişmanlama makinası

  • duk leto  (11.02.08 09:05:07)
denenmiş ve süper güvenli bir yöntem var şöyle ki.. bir kahverengi kese kağıdını alıyoruz, içine mısırlarımızı, istersek yağ ve tuzu koyuyoruz ve ağzını katlayıp bir adet tel zımbayla kapatıyoruz.. en yüksek derecede döndürmeye başlıyoruz taki patlama sesleri artık uzun aralıklarla gelene dek.. mükemmel oluyorlar.. tel zımba parlamıyor bu arada korkmaya gerek yok..

  • süpermaninkızı  (11.02.08 09:27:47)
erzincan mandırada var. 2 ytl falan tanesi.

  • likeinme  (11.02.08 22:41:10)