Araba Plakasiyla Alakali Bir Kac Soru

simdi arabamda "app" plaka var. orjinal plakam yok. orjinal 2 muhurlu plaka olmayinca araba plakasiz sayiliyormus. o yuzden az kaldi bagliyolardi arabayi zor kurtardim. neyse oncelikli sorum su, app plakam takili kalsa; orjinal plakam bagajda dursa sorunca gostersem sknti olr mu?(app plakanin yazisi guzel)

bir de bu plakalarin mavi zemine tr yazan kismina kirmizi zemine tr yazili sticker yapistirsam ne olur? yasak diyenler var ama cevrenizde bu yuzden ceza yiyen var mi?

2.si için cevap veriyorum. Ceza yiyeni bilmem ama yasak. Polis ben buna ceza keserim derse ya da evinize posta ile o ceza gelirse şaşırmayınız.

  • skywalkeremre  (12.01.11 22:59:26)
  • hevipeyra  (12.01.11 23:01:27)
o muhabbeti biliyorum o plakayi degistirmis, yaziyi. yani ruhsatta yazan plakayla plakada yazan farkli o ayri olay. bu stickerla ilgili turk bayragi oldugu icin bi sey denemiyor falan gibi bi muhabbet vardi..

  • mosakale  (12.01.11 23:03:00)
app plaka yasak bunu biliyorsun.
o dediğin şeyleri yaparsan ceza yazılıp yazılmaması polisin insafına kalmışsın.
kıllık yapmak isterse basar cezayı.
bizim minibüsün tamponunda kırmızı şerit var diye ceza yedik düşün artık.
  • seyduna6687  (12.01.11 23:03:41)
ya ben anlamadim bu app plakaya trafikten muhur basiyolar, emniyetten basmiyolar nasi bi mantik bu. kafam almadi..

neyse ben risk almayip orjinal plakami takicam muhtemelen ama kirmizi sticker konusunda israrciyim ya yasak olmasin :(
  • mosakale  (12.01.11 23:08:35 ~ 23:09:01)
Plaka başına her türlü dert olur. Hiçbir falson yokken bile köşe bucak çevirme olmayan yollardan geçmek zorunda kalırsın.

Mühürlü plaka üzerinde biraz oynama yaparsan yırtma ihtimalin var. Mavi kısma kırmızı şerit olayı yasak ama laf eden polise denk gelmedim henüz.

Yalnız mühürsüz plaka+kırmızı şerit tam falso olur, o kadar da zorlama sınırları :)
  • kimlanbu  (13.01.11 00:44:47)
bazen de köşesinden tutup büküyorlar, değiştirin bunu diye siz de sinirinizden çıldırıyorsunuz ama yasalara aykırı olduğunu bildiğiniz için ses çıkaramıyorsunuz. ayrıca altı üstü plaka işte herkes ne kullanıyorsa sen de onu kullan, marjinalliğini fikirlerine yansıt, değil mi :)

  • simlock  (13.01.11 00:45:57)
marjinallik degil ya orjinal plakanin fontu baya sikko benim app ye gore, arabanin cehresi deisiyo :) neyse ben orjinal plakaya sticker takicam galiba :)

  • mosakale  (13.01.11 11:06:59 ~ 11:07:51)