irc Trivia Şeysi

Mirc'te düzgün bir şekilde trivia oynanabilecek bir server biliyor musunuz, oynayasım geldi de akşam akşam, olmadı bir şekilde ekşi duyuru ekibi olarak yarışsak kendi aramızda ne dersiniz hoş olmaz mı :)

server : irc.dal.net
kanal : #oyun

su an oynuyolar baktim.

bu vesile ile, diger serverlardaki oyun kanallarinda da oynaniyodur. undernet, zurna, vs... ordakilere yazip, diger oyun kanallarini da sorabilirsiniz.

not : istiyosaniz, bir soru botu mirc bulup , kendi ozel odanizi kurup oyunu baslatabilirsiniz, baskalari da olmaz odada aranizda yarisirsiniz. bundan baya sureler once yapmistim, heralde kisa bi google arastirmasi ile bulunur o irc trivia bot (irc soru botu)
  • la traviata  (29.01.08 21:07:36)
Yalnız bulacağınız soru botu(sanırım en yaygın olanı) %80 oranında dini sorular barındırıyor ve düzgün bir oyunu imkansız kılıyor aklınızda olsun.

  • montreal  (29.01.08 23:51:24)
genckene kendi hazirladigim 10 bin soruluk bot var [(bkz: anettrivia)(bkz: sorkent) sorularinin cogu da icinde] hdd'nin derinliklerinde bi yerde, varsa ciddi isteyen bi msj sallayin.. tevhid bot mudur nedir ona da denk gelmistim pek dandikti.

  • 507  (30.01.08 10:28:02)
sürekli devam eden ingilizce bir quiz odası ilginizi çekerse şuraya bakabilirsiniz:
www.spinchat.com
burada "Quiz" odasına girmeniz gerekiyor. java tabanlı. html olarak da çalışıyor ama sürat düştüğü için diğer oyuncular canınıza okuyor.
sorularda batı kültürüne ait olanlar ağırlıklı. aşırı saçma sorular da mevcut. ancak yine de bir süre takılıp alışınca keyif veriyor. hızlı yazan ve yazım hatası yapmayan biri iseniz eğlenebilirsiniz.
sorular çok hızlı olmasa da sürekli güncelleniyor. soru bankası belirli bir format dahilinde kullanıcılar tarafından gönderilip onay alan sorulardan oluşturuluyor.
iyi eğlenceler.
  • akincibeyi  (30.01.08 14:33:14)
Mrblr. Turkce trivia mircscriptiniz icin www.mirc.com.tr adresindeki turkce trivia mirc scriptini yükleyebilirsiniz.

Undernet serverde pek çok trivia oyun kanalı var. Ama, belirtildiği gibi ağırlıklı dini, hatta dinci (dinci propaganda) sorular olabiliyor. Bu amaçla yeni kanal kurduk:
Undernet Server, #bilgin .

Sorular, elden geçirilmiş olup, bu tür dini/dinci sorular özenle ayıklanmıştır. (ayıklayan benim :) ). Ayrıca güncel sorular da ekleniyor. Kanal yönetimi olarak da keyfi idarenin olmadığı, katılımcı bir yaklaşım için özen gösteriyoruz.

Mirc'te düzgün bir şekilde trivia oynanabilecek server ve kanal için undernet server, #bilgin der, hepinizi beklerim. Slmlr.
  • eounal  (06.03.08 14:54:46)