kimlik fotokopisi

daha önce buna benzer sorular soruldu biliyorum ama durum şu;

vodafone'un bir bayisinde numara taşıma sözleşmesi imzaladım ve kimlik fotokopimi bıraktım. fakat bırakırken belli bir süre işleme koymayacaklarını söylediler (bir telefon alacaktım o telefon gelene kadar). şimdi ben numaramı başka bir kanaldan taşıdım. dün sözleşmeyi ve kimlik fotokopisini almak istediğimde bulamadılar ve yırtıp atmışızdır dediler.

özetle kimlik fotokopim hala onlardaysa daha sonra bana sorun çıkar mı? üzerime şirket kurarlar mı? ya da onlarca hat alıp ibnelik yapabilirler mi?

yapamazlar.
edit: yapamazları hat için söylemedim ben şirket kurma için söyledim. öyle bi tane kimlik fotokopisiyle şirket kurulmaz ki?

  • xenophobe  (17.12.10 12:59:02 ~ 13:22:45)
Yapabilirler. Sahibinden.com'da bir ton isimsiz numara satılıyor, onları da bu yolla işleme açıyorlar.

  • ataturkiye  (17.12.10 13:05:31)
Abi her türlü yaparlar. O bayilerin hepsine ayda bilmem kaç tane abone yapma şartı koşuluyor. Onlar da başkalarının kimlik fotokopileriyle yeni hatlar açıp açık hat filan diye sağa sola satıyorlar.

  • theodor  (17.12.10 13:14:56)
valla bi kere kıllandım. vodafona'a mail attım. bu bayiden hiç bir işlem yapmadım vs. diye. ne kadar işe yarar bilmiyorum.

  • mahallenindelisi  (17.12.10 13:44:57)