yağlı kısa saç sorunu

şimdi şöyle bir sorun var.
saçlarım normal bir er kişinin saç uzunluğuyla birebir eş. neyse şöyle bir şey var ki, saçlarım acaip şekilde yağlanıyor. sarışın olduğum için acaip belli oluyor falan.

kullandığım saç şampuanı head&shoulders. 2 günün sonunda tamamıyla yağlanmış oluyor (normal bir saçın 3 günden sonra yağlanması gerekiyor galiba)

acaba problem ne olabilir? şampuanımı mı değiştirmeliyim? saçlarımın bu kadar yağlanmasını başka bir şey ile önleyebilir miyim?

benim her gün saçlarımı yıkamam gerekiyor. bir gün yıkamasam bakamıyorum aynada saçlarıma. iki gün için üzülme bence hiç.
soruna cevap değil ama belki moralini düzeltir.

  • sen git ben geliyorum  (13.12.10 22:07:42)
yastık kılıfını değiştir 2. gün yatmadan, faydası olur mutlaka galiba sanki

  • tatlisusamuru  (13.12.10 22:09:21)
pek sorunun cevabi olmuyor ama,ben de h&shoulders kullaniyorum.2.gunun sonunda benim de yaglanmaya basliyor.ama hergun dus aliyorum,o yuzden pek problem olmuyor.almadigim zamanlar senin gibi oluyor yani.pek anormal degil bana kalirsa.
p.s:erkek

  • raycharles  (13.12.10 22:09:26 ~ 18.05.11 23:22:39)
saciniza biraz pudra serpip fircalarsaniz yagini alir. ikinci gun icin ya da yikadiktan sonra gun icinde ise yarayabilir belki.

  • ansya  (13.12.10 22:20:05)
2 günün sonundaysa çok iyi. Benim eskiden sıklığım öyleydi, sonra her gün yıkamaya başlayınca abartıp ona alıştı, şimdi tekrar o düzene dönemiyorum hatta bazı günler günde iki kere yıkamak istiyorum. Bence kendi haline bırak, yağlı saçlar için şampuanlar ters tepki mi yapıyor diye düşünüyorum bazen.

  • hair freak  (13.12.10 23:25:06)