Yurtdışı Yüksek Lisans

Sevgili ve saygılı ekşidaşlar, eğer böyle bir şeye başlamak istesek, okulu kendimiz aramamız mı daha makul yoksa yurtdışı eğitim danışmanlığı yapan firmalardan mı medet umalım? şimdiden teşekkürler

Hic bir fikrin yoksa nasil basvurulur, nereye basvurulur, firmalar faydali olabilir. Ancak genelde universitelerin sayfalarinda tum ayrintilari bulabilirsin. Kanada dusunursen yardimci olabilirim.

  • curt  (25.11.10 14:44:52)
Kendiniz aramanız çok daha mantıklı olur. Elma toplamaya veya benzin pompalamaya (work and travel) gitmeyeceksiniz ne de olsa.

  • sourlemonade  (25.11.10 15:36:52)
öncelikle istediğiniz üniversitenin sitesine girip dilediğiniz bölümün başvuru koşullarını öğreniyorsunuz. min GPA, toefl veya ielts vs puanları yazar. bunları sağlıyorsanız istenen diğer belgeleri toparlayıp başvuru deadline ına kadar gönderiyorsunuz. bu arada istenen belgeler arasında osym yerleştirme belgesi gibi belgeler isteniyorsa bunları yeminli tercümanda çevirtip noterde onaylatıyorsunuz. bir sayfa belge böylece 70 lira zarara uğratıyor sizi. eğer birden fazla okula başvuracaksanız çeviri ve noter işlemlerinde birden fazla kopya istiyorum derseniz ek ücret almazlar.

tracking i olan bir kargo veya taahütlü gönderim ile gönderip başvurularla ilgilenen üniversite çalışanına bildiri maili gönderirsiniz. o da belgeleri aldığında geri dönüş yapmış olur.

belgelerin eksiksiz olduğundan emin olmak için başvuru koşullarını ayrıntılı okumanızı öneririm.
  • sttc  (25.11.10 15:45:01)
firmalarla yapacaksanız iyice araştırmanızı ve güvenilir birini bulmanızı tavsiye ederim. ben aceleci davranıp adı şanı duyulmamış birini seçmiştim ve resmen paramla rezil olmuştum. altından kalkabileceğinizi düşünürseniz sizin yapmanızda fayda var. sonuçta başvuru yapacağınız üniversite sizi bilgilendirecek. danışmanla yapacaksanız da gelişmelerden sürekli haberdar olmaya bakın, sonradan canınız yanmasın.

  • caille  (25.11.10 15:56:40)