öğrenci vizesi ile amerika'ya tekrar giriş yapmak?

şimdi benim 5 yıllık öğrenci vizem var. vizeyi alırken "x" isimli kursa gidiyordum.benim vizemin üzerinde bu okulun adı yazıyor. geçen hafta amerika'dan türkiye'ye döndüm. ocak ayında "y" isimli başka bir okula gideceğim. yeni okuldan I-20 belgem geldi. benim yeni okulum "y" iken vizemin üzerinde "x" okulunun isminin yazması beni ilgilendirir mi? 5 yıllık vize dahi olsa biryerlere haber vermem gerekiyor mu? ben değil beni bu paranoyaya iten düzen utansın.

amerika içinde vize yoktur, ı-20 vardır

vize gibidir oturum yerine geçer,

ülkedışına gidince I-20 i vizeye vurdurmak isterseniz passportu konsolosluğa kargoluyorsunuz,I-20 vizeşeklinde passportta işlenip adresinize hızlıca geri teslim ediliyor
  • demlikposet  (19.11.10 04:16:55)
zrunlu mudur bu iş? yoksa pasaport ve yeni I-20 ile giriş yapmaya çalışşam olur mu?

  • aysiku  (19.11.10 04:37:56)
@demlik: Arkadaş şu anda Türkiye'de. Tekrar Amerika'ya girerken sınırda pasaportuna ve I-20'sine bakacaklar. Pasaportta x okulu, I-20'de y okulu yazıyor olacak. Bu çelişki sorun çıkarır gibi geldi bana. Sizin dediğiniz sanki Amerika içindeyken yapılacak bir iş gibi.

  • sourlemonade  (19.11.10 04:38:04 ~ 06:09:08)
cosmicstring doğru anlamışsın sorunum aynen öyle.

  • aysiku  (19.11.10 04:46:56)
amerika içerisindeyken okulunu degistirebiliyorsun ve vizede dogal olarak ilk geldigin okulun adı kalıyor .dolayısı ile vizede yazan okul adı ile ilgili bir problem olmaz . burada arkadasın dedigi gibi onemli olan i-20 formun . sıkıntı olacak bir sey yok bence .

  • ceks  (19.11.10 09:14:15)
konsolosluğun verdiği cevap şu: amerika'dan çıktıktan sonra 5ay içerisinde geri dönerseniz hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok.

olur da merak eden başkası olursa diye.
  • aysiku  (26.11.10 02:07:19)