[Tavsiye] 5+1 Ses Sistemi

Ahoy! Baştan söyliim donanınhaber forumunda var bazı başlıklar farkındayım ama sarmıyor beni o site!

5 + 1 ses sistemi alicam, orda burda adı geçen philips mms460 ve logitech x-530(40) ürünlerinden haberdarım ama ben bu alacağım sistemi temelde dvd player ile kullanıcam, yani sadece pc'ye bağlanabilen ürünler olmamalı (arada tabii ki pc'ye bağlamak geçer gönlümden); dolayısıyla hem pc hem de dvd çalayır için uygun olan bir ses sistemi arıyorum (bazı ürünler pc'de surround ses verirken dvd'de vermiyormuş- veya tam tersi). çok yüksek sese ihtiyacım yok evde konser havasına gerek yok, yani watt (yada herneyse bunu belirleyen) çok yüksek olmasa da (ortalama yeter) olur. maksimum 200 ytl olmalı, netten alınabilirse veya kolay erişilebilen bir pc mağazasında mevcutsa tadından yenmez, filmler için anime izlediğimi düşünün ve müzik için bass olayı süpersonik olsa ne hoş olur diye düşünün çünkü trip-hop ya da metal dinlerken her tınıyı duyamazsam asabileşiyorum ;)

* bu fiyata böyle ürün bulamazsın demek isteyenlere engel olmak adına "ben bu fiyata alabileceğim en iyi sistemi arıyorum".

* illa birinden vazgeçmem gerekirse dvd player da istediğim surround olayını versin pc olmasa da olur. zira oyun oynayan bir kişilik değilim.

hörmetler...!

dvd playerinin 5.1 çıkışı varsan x540'tan memnun kalırsın arkadaşımda var oradan biliyorum. ha diyorsan ki üstün performans istiyorum azıcık daha paraya kıyıp z5500 alacaksın gerçek ses kalitesine doyacaksın. 200 ytlye über ultra mega herkül bir sistem bulamazsın sonuçta

  • atrin  (11.01.08 19:05:22)
bendeki dvd çalayır bu www.toshibashop.com.tr
yalnız nerde okudum hatırlamıyorum ama forumların birinde x-540 için sadece 5+1 ses kartı olan pc'lerden bu özelliğin çalıştığı yani dvd player'dan sadece beş hoparlörden ses geldiği yani surround etkisinin alınmadığı vs yazılıyydı...

  • cinematography  (11.01.08 19:36:11)
benim de tavsiyem butceni biraz daha yukselt olurdu. Ancak madem para bu, philips ve logitech urunleri o rakam araliginda pek tatmin edici olmayacaktir (5+1 icin tabii, yoksa ortalama stereo hoparlor alinir o ayri)

bunun yerine mesela jazz'in J9940 modelini alabilirsin. Bulmak zor olsa da, imkansiz degildir. Yine jazz'in biraz daha pahali ve biraz daha ucuz 5+1 modelleri var. Bu aletlerde muhtesem kaliteler alamazsin, ancak o paranin karsiligi olacak en iyi performansi kesinlikle alirsin.
  • rygard  (11.01.08 20:04:19)