Yabancıya önerilecek anadolu rock

Müzikle ilgilenen İran'lı bir arkadaş var. Türk televizyonları falan izlerlermiş İran'da. Maalesef ki Mustafa Sandal, Sibel Can, Tarkan, İbrahim Tatlıses vs oldukça ünlüymüş oralarda. Bizim kanun tarzı çalgılarımızı bilirmiş. İyi güzel de diğer tür müziklerinizi merak ediyorum dedi bana, mesela rock gibi. Aklıma mor ve ötesi geldi, söyledim. Fena değil dedi ama bu bildiğimiz rock dedi. Böyle daha alaturka/anadolu rock tarzında bir şey olsun istiyor. Yerel ezgiler olsun, çalgılar olsun felan diyor.
Ne gider buna?

tr.wikipedia.org

bir de pentagram(mezarkabul) var, hatırlatmak istediğim.

wiki, kırac filan demiş ama (bkz: anadolu rock )
  • hollowlife  (16.10.10 16:48:31 ~ 17:03:32)
  • tepedeki psychedelic adam  (16.10.10 16:53:53)
e erkin baba ???

keşmekeşler, mavi sakal, pilli bebek, replikas, hatta nekropsi...

belki rock değil tam olarak ama alaturka babında dolapdere big gang de denenebilir.
  • the piano has been drinking  (16.10.10 16:55:02 ~ 16:55:42)
aheloy, wikipedia'nın ingilizce versiyonuna bakmıştık biz. Mor ve ötesi, duman, vega falan sıralamışlar. Türkçesi iyimiş baya.
Erkin Koray'da nedense gelmemişti aklıma.
Neyse teşekkür ediyorum.
  • natnan  (16.10.10 17:09:13)
KURBAN :)

  • destina  (16.10.10 17:29:19)
dethkrush var anadolu rock degil ama

www.youtube.com
  • erich  (16.10.10 18:22:26)
Yazmışlar daha önce ama pentagram'ım eski parçalarından anatolia,uzun ince, lions in a cage, 1000 in the eastland oldukça güzel seçimler olur. hatta iron maiden-fear of the dark ve slayer-black magic coverlarını da dinletip oehh dedirtebilirsin kendisine.

erkin baba nın hangi parçasını dinletirsen dinlet, hepsi süper.

haluk leventten kağızman, aşkın mapushane, kaçış...

üç hürel'den bir sevmek bin defa ölmekmiş, sana değmez.

aklıma gelirse editlerim.
  • kimlanbu  (16.10.10 18:29:41)
anadolu pop rock olarak mavi ışıklar var, ayrıca bunalımlar ve silüetler grubu da tavsiyedir..

  • toshiro  (16.10.10 19:28:17)
derdiyoklar
tpao orkestrası
mavı ışıklar
tülay german
beybonlar
hardal
barış manço
haramıler (eskı)
altın mikrofon kayıtları (kesinlikle dinlenmeli)
  • pyro clustic flow  (16.10.10 19:53:07)
Adama bide Erkan Oğur dinlettir.Müzik dinlesin.

  • armutistan  (16.10.10 19:58:43)
hardal +1

  • freebird5406  (17.10.10 02:00:05)