3g

bununla ilgili duyurular vardır.ancak sürekli bir değişim olduğu için yeniiden sorayım.

çok yoğun kullanılmayacak ama yarı yolda bırakmayacak 3g hizmeti için hangisini seçmek lazım.siz hangisini kullanıyorsunuz?

şu an en ekonomik tarife hangisidir.konturlusu varmıdır?

saygılar hörmetler.

3g'de senin upload ettiklerinde kotaya sayılıyormuş o yüzden aman diyim dikkat et,iyi araştır.
ben avea'nın kullanıyordum.120mb 4tl idi aylık tabi maillerime bakmak için kullanıyordum.en son avea 4gb 29tl diye görmüştüm.

  • teamcan  (23.09.10 22:56:01)
Doğrudur fakat indirdiklerin sayılır download miktarı yani upload değil.

  • cnky  (23.09.10 23:12:48)
bizim normal sbt internet öle ama 3g'de bu şekilde oluyormuş diye arkadaşlarım çok yakınıyorlardı.belkide sıkıyorlardı araştırılması gerek..

  • teamcan  (23.09.10 23:16:24)
turkcell 3g paketleri up&down işlemektedir.

  • kopek  (23.09.10 23:24:23)
vodafone kullaniyorum kontorlu hattimda. 100 mb (up + down sayiliyor) sinirsiz hizla, ardindan kota asiminda herhangi bir ucret odemeden 96 kbps hizinda kotasiz.

8 lira bunun fiyati. 1 ay boyunca kullaniyorsun. maillere bakayim, eksi sozlukte gezeyim, trafikte isler ne alemde, google'da bir sey aramam lazim dedigim icin bana cok rahat yetiyor. istanbul avrupa yakasi icin konusacak olursam cogu yerde hizlar tatmin edici degil. zaten 100 mb sinir oldugundan cok tatmin edici olmasina da gerek yok =) oyle cok bekleme yasatmiyor her halukarda.

edge bile baglansan yetiyor cogu sayfa icin (orn eksi sozluk).

kisaca vodafone'un 3g sini tavsiye ederim.

ttnet'nin (dolayisiyla avea'nin) 3g'sini de kullanmistim vinn uzerinden ve onunla ilgili yorumlarim surada > (bkz: #18046087)
  • entrapmen  (23.09.10 23:39:26)
turkcell kullanıyorum şu an. günde 50 kuruşa, 15 mb internet pakedi var. yetiyor bana..

  • dambil  (24.09.10 00:06:35)
trcell iyidir..kampuslu ye ilk girişte 50 krş alıyor sonra gun boyu 15 mb ye kadar almıyor bir şey..ee tel den girince baya baya yetiyor 15 mb, bilgisayara baglarsan tel i o zaman aşıyor işte ama orada burada mail okuyayım haberlere bakayım dersen yeterli...bide facebook zero var, ucretsiz..sadece yazıdah oluşan facebook, iş goruyor yine...
ha en onemlisi, iller haricine cıkınca ilçelerde bile diğer operatorler saçmalıyor 3g konusunda...
yanı her zaman denildiği gibi cccTURKCELLccc
  • ne adrenerjik ne kolinerjik  (24.09.10 01:39:45)
şu an rize'nin pazar ilçesinde dağbaşında bir köydeyim ve vodafone 3g ile saniye de 50 ila 80kb hızı görüyorum. avea nın ise 3g si yok edge ile bağlanıyor ve 1-5 kb arası değişiyor hızım.

vodafone 1 haftalık vodemnet paketi var 8 9 tl mi ne. haftalık 1 gb kota veriyor. kotayı aşarsan hızın düşüyor ve nete girmeye deavm edebiliyorsun (ben de 15kb/sny ye düştü). eğer bir iki haftalık tatile çıkacaklara tavsiye ederim.

bulunduğum bölgede turkcell deneme fırsatım olmadı.
  • flexin  (24.09.10 01:58:55 ~ 01:59:47)
3g dediğiniz şey HDSPA ve UMTS bağlantıdır. 380'ye kadar UMTS bağlantıdır. Altı da EDGE hızına girer, o da 120'lerde seyreder. Vodafone 3g göstererek sizi yemiş. Avea 3G ile 2.8Mbps ile beğlanıyorum. HdSPA ile, 3g olmadığı yerde de Edge ile 140kbps civarında geziyorum.

  • cnky  (25.09.10 02:45:19)