Düz saça perma?

Saçlarım çok düz ve bu halinden oldukça sıkıldım.İnce telli aynı zamanda.Fakat hiç kırığım yok.Hiç boyatmadım da.Bel hizasından biraz daha yukarıda.Perma yaptırmak istiyorum ama herkes çok yıpranacağını söylüyor.Ancak sekil verememekten de çok sıkıldım.O kadar düz ki asla şekle girmiyor.Acaba su dalgasının permaya oranla yıpratıcılığı daha mı az olur?Bu arada yüzüm yuvarlak kıvırcık saç yakışır mı?

hee kıvırcık saç yakışır.. ama permadan ziyade su dalgası daha modern.
uğraşırım yaparım diyorsan al bi maşa (iyisinden al ama dandik diil..) ben banyodan sonra maşalıyorum.. öyle düğüne gider gibi de yapmıyorum.. herkes saçım doğal dalgalı sanıyor
ama azcık bi kestir be.. uğraştırır...
su dalgası da perma gibi yıpratır.. dökülme yapabilir... lakin maşa fön de yapar aynı etkiyi be bacım..
  • photo85  (18.09.10 22:51:24)
yıpranır, hem de çok. önce permasız kıvırcık yaptır saçını, bir dene yakışıyor mu kullanabiliyor musun saçı. yakışmazsa bir de 3 ay 5 ay artık ne kadar sürüyorsa, kıvırcık dolaşmak var. ayrıca ilk yapıldığı gibi durmuyor perma. gün geçtikçe böyle acayip bir şeye dönüşüyor. hem yumuşaklığını kaybediyor hem de dalgalı mı bakımsız mı belli olmayan bir şeye dönüşüyor.

  • uche  (18.09.10 22:52:05)
Remington maşa bile fayda etmiyor saçlarıma.En fazla 10dk, sonrasında yine dümdüz.Saçlarım aslında çok sağlıklı ama nihayetinde ince telli olması düşündürüyor beni.
@photo85,ben de su dalgası düşünüyorum aslında.Bu boy saç için su dalgası ne kadar olur acaba fiyat?

  • esma_sultan  (18.09.10 23:27:13)
saçı ısıdan koruyan kremlerden al. schwarzkopf'unki gayet güzel mesela, hem ucuz. fındık kadar bi miktarda kulak hizasının altından itibaren yedir saça. kalın bir saç maşası edin. (iyonlu seramikli vs. şeyler var, ben braun kullanıyorum çok memnunum.)o kalın saç maşasını en sıcak kademenin bir altında falan kullanarak saçına dalga ver. ama saç tutamlarını kalın kalın alman lazım ki hediye paketi modeli olmasın. sonra geniş bir fırçayla hafifçe bir tara, bukleler açılıp dalga halini alsın, doğal dursun. kafanı eğ biraz karıştır saçlarını ve geriye at. eğer saçının kafana yapışmasından şikayetçiysen çok hafif krepe yapabilirsin saçının tepesine ama doğal duracak kadar olmalı kabarıklığı.

benim saçlarım da boyasız ve düz. ısıdan koruyan kremi ihmal etmez ve iyi şampuan kullanırsan fön de maşa da yıpratmıyor saçı. permayla karşılaştırılamaz bile. bakımı iyi yap yeter.
  • quasiromantic  (18.09.10 23:31:01 ~ 23:31:50)
yıpratır ve çok saç döker. bi de ince telli saç perma/su dalgası tutmayabilir. zamanla eski haline yaklaşır.en güzeli ara sıra maşa veya maşa da yıpratıyo derseniz bigudi:)

  • calaquendi  (18.09.10 23:46:28)
hiç tavsiye etmem. yıllar önce yaptırmıştım ve kulladıkları şu adını bilmediğim kimyasaldan dolayı saçlarım yanmıştı, turuncuya çalan bir renge dönüşmüştü. 2 sene boyunca saçımın kendine gelmesini bekledim. habire kestirdim durdum. ille yaptırıcam diyorsanız da güvendiğiniz ve çok iyi bir yere yaptırın derim.

  • peki  (18.09.10 23:50:42)
ne güzel düz işte saçlarınız, ben düzleştirmek için günaşırı kuaföre gidiyorum.
hareketli bir kesim yaptırın, arada sırada da maşa yaptırırsınız.

  • kayranin kedisi  (19.09.10 01:51:44)