House izlemek için bir neden arıyorum

sevgili duyuru halkı şimdiye kadar bir çok dizi izledim ve hala izliyorum.Bu house dizisini de 3 bölüm izledim ve çevremden aldığım duyumlara göre dizide olan biten hep aynı gibi.yani bir hastalık vakası ve onu çözen bir dr.house var piyasada.yani benim zihnimde hep öyle yer etti.imdb deki puanı da çok yüksek bu dizinin ama hala kendimi ikna edemedim bu konuda.yani iştahlı iştahlı house nasıl izleyebilirim onu merak ediyorum.tıp öğrencisi de değilim.beni ikna etmenizi bekliyorum..

tıp tan az çok çakanlar zevk alabiliyor diziden. anlamayan adam "house her bölüm hastayı tedavi ediyor, dizi bitiyor." diyor. anlayan adam "house bu bölümde emboli vakasını tedavi etti, bu bölümde hipoglisemi vakasını..." vs. vs. diye zevk alabiliyor.

anlayan adama her bölüm farklı.
  • ya ben lan neyse  (15.09.10 20:59:06)
her bolumde hasta kurtulmuyor. basarisiz olunan bolumler de az degil. ama ilerleyen bolumlerde tum bolum hastalarin etrafinda gecmeyecek. house'un problemleri, zaaflari, ask hayati vs... yani her bolum bir digerinin ayni degil. ozellikle bazi vakalar cok orijinal. ama beni sarmadi. oturup tum bolumlerini izlemedim. yalniz, denk gelince yahut hanim izlerken izliyorum. izlemesi zevkli... bir de son sezonunun final bolumu sahaneydi.

  • thunder thunder thunder thundercats  (15.09.10 21:10:27)
belki house'un sivri zekasını izlemek hoşunuza gider. çok fazla sayıda karşısındakini küçük düşürüyor, milletle kukla gibi oynuyor, hastalarla dalga geçiyor, metaforlar kullanarak güzel seyirciyi güldürebiliyor. o yüzden olacak karşısına zeki bir hasta geldiğinde yaşanan akıl oyunlarını izlemek benim en sevdiğim durum. hastaları tedavi aşaması zaten öyle masabaşında düşünerek geçmiyor. çok enteresan durumlarda, diyaloglar yaşanabiliyor.

söylendiği gibi dizinin tekdüze olduğu haftalar vardır. hiç bir gelişmenin olmadığı sadece hastaların girip çıktığı. o haftalar bayıyor biraz. hatta ben bu dizinin neden bu kadar tuttuğunu da anlamış değilim. dizimax'de ilk iki sezonu yayınlanırken bu kadar popü değildi.
  • raikkonen  (15.09.10 21:30:20)
tıptan anlamaya bence çok gerek yok, mesela ben çok az anlarım ama baya çılgınlar gibi izliyorum. tıp öğrencisi olmayan bir arkadaşım da aynı şekilde. hastalıkları falan uzun uzun açıklıyorlar zaten. ayrıca evet dizideki karakterler çok güzel, onların başından geçenleri izlemek de yeter. bazen ulan hiç hastaya bakmasalar boşu boşuna vakit geçiyo bile diyorum.

  • esenboga  (15.09.10 21:31:27 ~ 21:31:41)
house ve yanındaki elemanların hayatları filan da var işin içinde. paso hasta tedavi etselerdi kimse izlemezdi. bir de öyle normal bir hastalığı olan da olmuyor hastanede. abuk sabuk hepsi.

  • rebelli00n  (15.09.10 21:46:10)
Sizi ikna edelim o zaman. Biraz tıp bilginizin olması iyi bir şeydir bence, buradan başlayalım. Doktorlarla daha kolay iletişim kurarsınız böylece. O dizide gelen hastaların hepsinin hikayesi var. Oyuncuların bölüm bölüm ilerleyen hikayeleri var. Yani hayata dair pek çok hikaye var. Sizin bir diziden beklentiniz ne? Bunlar size yetmez mi? Eksik yazmış olabilirim, uzatmayayım diye. Hastane şartları, çalışma ortamını da ekleyelim. Bu kadar yeter mi?

Aynı başlıktan iki tane var. Cevabımı buraya taşıdım. Diğerini silin isterseniz.
  • july14  (15.09.10 21:52:05 ~ 21:53:48)
diziye sadece tıp gözünden bakmak çok yanlış bence. genel hatlarıyla bölümler aynı olsa da detaya indikçe her seferinde başka şeylerle karşılaşıyorsunuz hayata dair ne varsa. tabi bi de bunu vasat bir şekilde de sunmuyor. bölümden bölüme değişen bazı bölümlerde oldukça farklı kurgularla tam anlamıyla seyre doluyorsunuz. özellikle bir 4. sezon finali var ki tek kelimeyle mükemmeldi. yani kısacası hikayeyi anlatış tarzı olsun oyunculuk olsun kurgu olsun kendini geliştiren bir dizi söz konusu.

  • clones  (15.09.10 22:17:27)
3. ve 5. sezon finalleri sadece kurgusu takdir edilip hayran olunmak icin izleneblinir.

  • thefin  (15.09.10 22:55:59)
@thunder thunder thunder thundercats +1
tıptan anlamak şart değil..bir kaç bölüm sonra house un ekseni etrafında dönmeye başlayacaktır dizi..

  • sorumvarbenim  (15.09.10 22:59:04)
Önyargılı yaklaşıp diziyi sıradan bulanlar olabiliyor. Hele bir ilk sezonu bitir, karakterlere ısın, house'un dizideki zekasını, tavırlarını, "piçliğini" gör. Devam edip etmemeye karar verirsin.

İzlediğim en baba dizilerden birisiydi, yeni sezonuna az kaldı zaten.
  • kimlanbu  (16.09.10 03:34:52)
eğer her bölüm bir hastalık çözüyor başka bir numarası yok da tıkanıp kalıyorsanız ve house'un ve çevresindekiler durumlar hakkındaki tartışmaları vs ilginizi çekmiyor ve bunları ıskalıyorsanız izlemenizin hiç bir anlamı yok. dizinin ana nüvesi akla hayale gelmeyen hastalıkların çözülmesi değil ki, house ibnesi. tıptan zerre anlamıyorum ama en sevdiğim dizi.

  • manfool  (16.09.10 16:27:58)
İkna edemedik mi acaba? Yorum yok, tik yok. Olmadı yani.

  • july14  (16.09.10 19:49:41)
herkese teşekkürler arkadaşlar.Bu yorumların hatırına izlemeye başlıyorum derhal :)

  • rain  (21.09.10 15:22:50)