İzmir'de Ne Yapılır, Ulaşım, Konaklanır

Sevgili izmirin kavakları;

Pegasusun geçen gün yaptığı 19,99luk biletlerden mart ayına izmire bilet aldık arkadaşlar. Neden o tarihte izmire demeyin çünkü bi nedeni yok. 2 gece kalıp döncez. macerayı seven tipleriz biraz.

sorum şu: bu izmirde 2 günlük giden biri ne yapabilir? nereler gezilir? havaalanından merkeze ulaşım nasıldır? uygun fiyatlı hostel var mıdır? nerelerde kalınır?

bi konak olsun, basmane olsun, alsancak olsun buralarda nerelere gidilir, buralara nasıl gidilir?

teşekkürler
öptm kib by

ben de izmir'e 2 günlüğüne gitmiştim yalnızca. ilk olarak konak'a götürdü arkadaşlar. işte meşhur saat kulesini gördük. sonra kordon boyunca yürüyerek alsancak'a, kıbrıs şehitleri caddesi'ne gittik. orada sahilde iki bira içip, uyuduk. ertesi gün konak'ta sanırım yine asansör diye bir yere gittik, tüm izmir'i tepeden gördük, orası gayet güzeldi. sonra doğal yaşam parkına gittik, orası da gayet hoş bir yer. sonra bir de inciraltı'na gidip oradaki gemi müzesini gezip, ayrıldık izmir'den. eminim çok çok daha yer vardır gezecek. misal bornova'da homeros vadisine gitmek isteyip, oraya giden araba bulamamıştık. ayrıca oraya kadar gidip efes'e de uğramadık. o da hata idi.. otel dersen arkadaşım da kaldığım için hiç bilmiyorum.

hem 7 ay var daha. bende alacaktım o biletlerden. 7 ay sonrasına mı alınabiliyordu?
size güzel izmir'ler.
  • Scruffy  (31.08.10 13:16:28 ~ 13:18:46)
havalanından otobüsler var konak, alsancak, bornovaya ve diğer yerleşim birimlerine.
izmir'de toplu bar eğlence mekanları: kıbrıs şehitleri caddesi(alsancak), küçükpark (bornova)tadır.
gündüz kordonda kahvaltı yapılabilir, asansör var tepede ordan manzara seyredilir.
şirinceye, alaçatıya gidilebilir.(otogar ilçe terminalinden otobüse binilir.) şirinceden şarap alınır içilir. alaçatı pahalıdır gezilir görülür falan.
  • overdose  (31.08.10 13:17:23)
o biletler kasım ve mayıs ayları arasında satılıyordu. ilerki bi tarih olsun istedim. o yüzden marta aldım. istenilirse kasım'a aralığa flnda alınıyordu. hatta 29 aralığa izmire vardı fakat dönüş için o fiyata bilet yoktu :)

teşekkürler öneriler için.bide kalcak bi yer olsa hoş olur.

şimdilik konakta kahvaltı ve asansör güzel gözüküyor. bir kaç fikir daha gelsin diye beklemedeyim.
  • muratmrt  (31.08.10 13:25:20)
%90 eğlence %10 kültürel
yolumuzun üstünde gemi müzesi varsa girebiliriz yani. yada sabancı müzesi gibi bir müze var mı izmirde?
belki nerde akşam orda sabah yapabiliriz :) sabaha kadar açık kafeler vardır heralde

belli bi planımız yok. amacımız eğlenmek.
  • muratmrt  (31.08.10 13:53:10)
@wishes: çok güzel plan yapmışsın. çok teşekkür ederim. bunları yazıyorum bi kenara, belki hepsini yapamam ama yapmaya çalışıcam.

  • muratmrt  (31.08.10 14:35:10)
izmir'de konak-kemeraltı ve alsancak göreceksiniz. vapura binip karşıyakaya gider, büyük caddeyi gezersiniz bir de. başka bi cacık yok. yani, kültürel faaliyetler-ilginç mekanlar falan aramamanız lazım. arkadaş grubunuzla bi cafede oturup konuşup-eğlenmeye yarayan bir şehir izmir.

bergama-çeşme-urla falan uzak yerler. dönüşünüz zor olur. hancı diye bir mekan var, bucanın ilerisinde, orada ata binebilirsiniz. zorlayınca bu çıkıyor ilginç olarak :)
  • lovemyself  (31.08.10 14:35:12)
bi de şu var;

www.izmir.bel.tr
  • lovemyself  (31.08.10 14:43:10)
@lovemyself: saol, bu iyi geldi :)

  • muratmrt  (31.08.10 14:46:07)
izmirde konaklama işi en temiz dsi, karayolları, tedaş vs misafirhanelerinde olur. evlilik cüzdanı sorarlar ama haberiniz olsun.

havaalanından 200 numaralı otobüse binin taaa çiğli ye kadar gidiyor, izmiri bir uçtan diğerine dolaşıyor diyebiliriz.

şehir içinde ulaşım için birer kent kart alın, 90dk içindeki binişlerde sadece ilkinden ücret alınıyor. bu sayede ucuza gezebilirsiniz.
  • kimlanbu  (31.08.10 15:57:04)