Kepek şampuanı

Kepek şampuanı önerin arkadaşlar ya da kepeği önleyecek bişey.. Selsun, ketoral, ducray, sebamed gibi ilaçlı sülfatlı şampuanlar pantene, clear, head & shoulders gibi markalar işe yaramıyorsa napmak lazım? Ya da benim bilmediğim bi şampuan mı var ne bilim... Yazın olmuyor mesela denize girince falan ama kışın denize giremiyoz tabi, güney yarım küreye mi gitsem kışları napsam...

Bioxcin.

  • sheba and the albino girls  (01.12.07 22:34:25)
Bioxcin saç dökülmesi için ama kepekle ilgili birşey yazılmamış

  • ermanen  (01.12.07 22:42:05)
Selsun'dan ketoral'e, özel yapım ilaçlara kadar her şeyi denedim en sonunda ümidi kestim. Ama head&shoulders bende işe yaradı. Ancak reklamlarda dediği gibi ilk yıkamada falan etkili değil, bir şişe alın bitirene kadar kullanın o zaman kepek falan kalmıyor. En az 1-2 ay kullanmak lazım. Özellikle mentollüsünü tavsiye ederim...

  • crown  (01.12.07 22:50:38)
zetion ile prozinc var benim bildigim. eczanelerde bulabilirsiniz. ikisini de kullandim prozinc daha iyi geldi benim sacima. 10-15 ytl falan bir fiyati var. ilk bir iki yikamada ise yaradi prozinc ama surekli kullanmak lazim. birakinca iki-uc haftada yine kepek olusmaya basliyor.

  • temizkopat  (01.12.07 22:52:15)
kesinlikle ilaçlı sülfatlı şampuanlar deneme.. özellikle zetion hiç deneme. kepeklenecek saçın dahi kalmaz söyliyeyim :)

  • tahret muslugu  (01.12.07 23:14:34)
wella'nin $ampuan serilerinde olmasi lazim.
berberlerde satilir.

  • sourlemonade  (01.12.07 23:32:48)
bende de durum aynıydı. denenebilecek herşeyi ve saydığın şampuanların tamamını kullandım. bir süre iyi gelen kepek şampuanı ya da selsun, ketoral ve benzeri gibi zımbırtılar bir süre sonra etkisini yitiriyor en başa dönüyordu süreç.
en son ipek şampuan(kepeğe karşı, mavi ambalajlı) kullandım ve bu kez her gün yıkamaya başladım. ipek mi yoksa hergün yıkama mı etkili oldu bilmiyorum ama bir süre sonra (1 ay sürmedi sanırım) azaldı ve kayboldu. sonrasında head and soulders (kepek için) almışlar onu kullanmaya başladım ama artık kepek yok. hala daha her gün yıkıyorum saçlarımı özellikle dışarı çıkacaksam falan) .

tabi bu arada bu süreç uzun yıllar aldı. belki yaşla alakalı bir dönemi atlatmış falan olabilirim bu arada :)
ama aynısını bir dene derim nasılsa başka çaren yok hehe :p
  • can see  (02.12.07 00:40:27)
la roche posay'in bir sampuani vardi adini unuttum - saliker olabilir. onu tavsiye etmişti dermatolog bi tanidiğa.

not: doktorunuza, eczanenize danisinizzz :P
  • zkurmus  (02.12.07 00:49:18)
(bkz: bittim sabunu)

  • prdeay  (02.12.07 11:51:16)
nizoral kullaniyordum ben. onu birakip elidorun "kepege karsi etkili sac derisi losyonu" diye bir urunu var, onu denedim. saclar yikandiktan sonra sac diplerine suruluyor ve durulanmiyor. bilemiyorum, bendeki kuruluga bagli olsa gerek bunun nemlendirmesi iyi geldi herhalde.

  • ainothia  (02.12.07 14:27:26)
Schwarzkopf'un Bonacure serisinin kepek şampuanı ve toniği var.
tonik yaklaşık 80ytl civarında olduğu için sadece şampuanını aldım, bir kutu şampuan yaklaşık 3 ay yetiyor. ilk ayın sonunda yıllardır kurtulamadığım bütün kepeklerimden kurtuldum. şampuanın fiyatı 35 ytl civarında, sadece kuaförlerde satılıyor. şiddetle tavsiye ederim
(geç gelen bir cevap oldu ama olsun)
  • the rain baron  (10.09.08 13:54:14)