manyak komşu

evet gün geçmesin ki manyağın teki gelip beni bulmasın. şimdiki manyağımız bizim komşu.

bizim apartmanın bahçesinde araçlar için park yerleri var. üstün paint yeteneklerimi kullanarak parkın krokisini çizdim. ben ne zaman gösterdiğim yere arabamı koysam komşu başka boş yer olsa bile gelip arkama park ediyor. bi kaç kere böyle oldu ama gece benden sonra gelip sabah daha erken gittiği için sorun olmadı. ama az önce araba lazım oldu arabasını çekmesini istedim. geldi çekti ama bi daha oraya koymamamı kendinin 10 yıldır arabasını oraya koyduğunu söyledi. ben de arabamı koyduğum sırada yerde başka boş yer olmadığında koyduğumu söyledim. neyse kavga gürültü olmadan çekti arabasını ama bir daha aynı yere koyarsam yine aynı şekilde park edeceğini ve arabasını çekmeyeceğini söyledi.

uzun lafın kısası ne yapabilirim? trafik polisi çağırsam site içerisinde olduğu için ilgilenmezler mi?

Yada ,

-Bak beyim... ile başlayan okkalı bir diyalog vardı onu da şeedebilirsiniz.

Buldum
bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi çalışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmaz. sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor.
ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey. sen mi büyüksün? hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok.

ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç bir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi! çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun?

dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun? vururum! vururum ve dönüp arkama bakmam bile

Bu ağır olur biraz :)
Buda fosforlusu mayetinde edit : img57.imageshack.us
  • slymene  (23.08.10 23:15:36 ~ 23:17:21)
uğraşacak kadar sağlam sinirleriniz varsa siz de aynı şeyi yapın. arabasıyla çıkacakken bakalım ne yapacak.

  • sttc  (23.08.10 23:29:14)
muhtemelen tartışma uzarsa kavga çıkacak ve bizim apartmanda genellikle aileler kabile halinde yaşıyor. ben ise tek başımayım ve öyle bir durumda çağıracak kimsem yok.

site içerisinde olduğu için trafik polisi karışmaz mı?
  • mahallenindelisi  (23.08.10 23:42:23)
Yöneticiye bir sorsanız bu olayın tarihçesi ne imiş.

  • firez  (23.08.10 23:51:23)
il emniyet müdürlüklerinin web sayfalarında bu tür soruların iletilebildiği yerler oluyor. İsterseniz bir sorun.
Haklarınızı öğrenene kadar germemeye çalışın bence. Soğukkanlı olmak zor ama yine de dikkatli olmakta fayda var.

  • firez  (23.08.10 23:54:19)
arkadaş ara 155 i bak böyle böyle bir durum var bir daha olursa ne yapmam gerekir diye sor.

sana diyecekleri şeyde şu olacaktır. polemiğe girme hemen bizi ara.
  • killerbee  (24.08.10 00:40:44 ~ 00:41:10)
evet trafik polisinin müdahale hakkı var. 10 yıl olayı da polisi bağlamaz, önce gelen parkeder. resimdeki gibi parkettiği zaman çağırın trafiği çeksinler.

  • milesh  (24.08.10 00:49:16)
resimdeki diğer araba ile konuş bakalım. Ona da aynı muhabbetleri yapıyor mu ? otoparkta başka boş yer yok mu? Boş yer varken de mi oraya park ediyor?

Eğer adamın penceresi oraya bakıyorsa yapacak bir şey yok. Gözünün önünde dursun ister.

Baktınız canınız iyice sıkıldı, yöneticiye gidip durum böyle böyle. 1 kilo boya alsak şuraya park yeri çizsek herkesin yeri belli olsa falan de.

Ya da kafanıza göre takılın. Baktınız adam yine aynı şeyi yaptı. Çağırdınız çekmesi için gelmedi. Gözünün içine baka baka daha önceden ismini Emniyet Hakan olarak kaydetmiş olduğun arkadaşını ara. Hayırdır derse.. Ekip arkadaşım var onu arıyorum çektirmeleri için. (trafik mi emniyet mi olduğunu söyleme)
  • janavarorion  (24.08.10 01:07:18)
akşam senden sonra gelse bile çık arabanı arkasına çek, sonra da ben akşam bi yere gitmiştim başka yer yoktu napiim de. iki üç kere tekrarlarsan ya çok sağlam kavga çıkar ya da deli deliyi görünce sopasını saklar. ama genelde sopanın ona gireceğini hissettiği an saklamakta beis görmez. yeter ki hissetsin.

öeeh! ona sus buna sus! susma dellen delir üste çık bence! eşşoğleşşek sinir yaptırdı gece gece!!!
  • bika  (24.08.10 02:06:00)
sana en etkili cozumu buldum sen o manyak komsunun sekilde araci biraktigi yere park edeceksin tabi diger araba yerindeyse..boylece onun 10 senedir olan yeri yine bos olacak ve seni zor durumda birakacak bir sekilde de park edemeyecek o sekilde park ettigin icin. mesela arkana biraksa ki garaj girisine denk gelir herhalde, araci o bos yere dogru cekip manevra yaparak cikarirsin otoparktan o da got olur. gak guk ederse senin yerine park etmiyorum dediginiz gibi dersin, oyle insana boyle muamele!

  • 2pac  (24.08.10 04:45:59)
ruh hastası okb li pust.

kimsenin 10 sene bir yere parkediyor diye oranın tapusunu almaya hakkı yok. eğer park yerleri her araç için ayrılmamışsa önce gelen parkeder.

haklısın kabile mantığıyla yaşayanlar yüzünden sesini de çıkaramıyorsun. senin haklı olduğunu bile bile linç girişiminde bulunabilirler bir kavga esnasında.

şimdi sen git bir karakola komiseri al karşına anlat durumu böyle böyle. kabilesi var bir şey de yapamıyorum de. türk polisi çoğu zaman görevi dahilinde olmasına rağmen umursamaz ama sen şansını dene. güvenceyi aldıktan sonra da istediğin şekilde istediğin yere parket arabanı. bir durumda direk karakolun hattını arayıp anlatırsın.

ben de 12 yıldır kızın birini düşünüp asılıyordum. kız başkasıyla evlendi. (tövbe tövbe)
  • ya ben lan neyse  (24.08.10 11:45:22 ~ 11:50:54)
arabasını yak, bi daha parkedemesin

  • tulkas  (24.08.10 12:26:36 ~ 12:26:53)
hocam hiç sinir stres yapmaya değmez bu tip işlerde..
apartman yönetimi ile konuşun, 2 tane karardan birini uygulasınlar, çıkarılan kararı da apartman panosunda ilan etsinler:
1- otoparktaki yerlerin daire numarasına göre dağıtılması
2- otopark dolu ise kimsenin kimseyi engelleyecek şekilde otoparka araç koymaması
  • sli  (24.08.10 16:21:07)