kira ödeme zamanı

arkadaşlar kira ücreti,
kiracının eve girdiği zaman mı ödenir?
yoksa
evde bir ay boyunca oturup da bu bir aylık sürenin sonunda mı? ödenir.
ayrıca vereceğiniz cevabın kanuni karşılığını da belirtirseniz sevinirim.

kira pesin odenir.

  • thefin  (12.08.10 20:23:05)
kontrattaki anlaşmaya bağlı ama genelde peşin olarak oturulan ay kira başlangıç tarihinden sonra ilk 5 gün içerisinde ödenir. sanırım 5 gün olayı kanundada böyleydi bi kira kontratına baktımda bi bok anlamadım okusanız gülmekten altınıza sıçarsınız. eski gibim

  • disturbed  (12.08.10 20:29:45)
bi akrabam evini kiraya vermiş, evi tutan kiracı tutturmuş kira oturduktan sonraki ay ödenir diye... şimdi kiranın peşin ödenmesi gerektiği hususu acaba kanunen belirtilmiş midir? bu duruma göre adama bunu kanıtlamak istiyoruz acaba bununla ilgili belirli bir madde var mı?

  • vend avesta  (12.08.10 20:41:55 ~ 20:42:03)
www.turkhukukrehberi.net
dediğim gibi önceden anlaşılmış olması gerek.. başka kaynaklardan araştırın yinede

  • disturbed  (12.08.10 20:48:11)
kontrata bağlı tamamen. aylık olması bile gerekmiyor. ortada kontrat yoksa zaten ev kirada sayılmıyor.

  • milesh  (12.08.10 20:58:06)
benim öğrencilik hayatımda da kira peşin ödeniyordu, çıkarken bi şey ödemeden gidiliyordu. (eve zarar verdiyseniz o başka. o masrafları ödemek zorunda kalabilirsiniz. ha, öyle yürekli ev sahibi de hiç görmedim)

kontrat yoksa da çok basit şeylerle kanıtlanabiliyor orada bir kiracının oturduğu. tabi ev sahibi bundan haberdar mıdır ya da umursuyor mudur kendi bileceği iş.
  • kobunder  (12.08.10 22:50:01)
Bir sürü ev kiraladım hepsinde de o ayın kirasını hemen verdim. Kimse de kimseye paranın ucunu görmeden evini kiralamaz bu memlekette! O arkadaş azıcık dalavereciymiş.

  • krimson  (13.08.10 10:48:38)