Dünya Sineması

Dünya sinemasından filmler tavsiye eder misiniz? (Hollywood yapımı dışındakiler)

(bkz: 1001 movies you must see before you die)(hollwood ağırlıklı ama bulunsun)

  • late viper  (24.11.07 15:12:13)
three extremes(ilki hariç)
oldboy
tzameti
nocnoy dozor
dnevnoy dozor
kontroll
tabii siu lam juk kau(izlemiş olman muhtemel)
bir de şu sopalık ikilinin bulunduğu(julien miydi) fransız filmi vardı dur bulacağım...
buldum: jeux d'enfants(kızılcık sopasıyla dövmeli bunları).
Daha var bir sürü, birden sorunca gelmiyor akla.
Yazacak birileri çıkar mutlak...
  • late viper  (24.11.07 15:16:29)
kim ki duk yapımı shi ganı tavsiye ederim.

  • hedda  (24.11.07 18:42:53)
kim ki duk tan gideyim ben de. bin jip.
bı de ingiliz sinemasından dead man s shoes

  • vampyria  (24.11.07 19:07:11)
tous les matins du monde
voksne mennesker
vozvrasheniye
ondskan

almodovar filmleri var tavsiye ederim mesela:
hable con ella
todo sobre mi madre

daha çok sağlam filmler var da aklıma gelmedi şimdi. bir de zevke göre değişir. çok bayık da gelebilir bunlar.
  • temasettin  (24.11.07 20:46:18)
mar adentro ( içimdeki deniz)
hable con ella (konuş onunla)
good bye lenin
edukators
das leben der anderen(başkalarının hayatı)
science of sleep
persepolis
hawl (yay)
temasettin de yazmış vonnske mennesker(tutunamayanlar) de çok güzel film.
  • cymbaline  (24.11.07 22:31:40)
thriller seversen japon sineması.

  • bryan fury  (25.11.07 01:23:54)
emir kustarica filmlerini tavsiye edebilirim-life is a miracle-.ayrıca ağır temposundan sıkılmam,tesadüfleri de severim derseniz lovers of arctic circle romantik film için seçilebilir.en ağır tempo bile bana komaz diyorsanız eternity and a day yunan sinemasıdır,ilginçtir,müziği güzeldir.amelie yazılmamış sanırım ama onu bilmeyen de yok zaten:) fransız filmi de serseri aşıklar bol konuşmalı yeni dalga akımındandır,güzeldir.reconstruction diye bir film var danimarka yapımı anlayan bana da anlatsın,deneysel takılıyor.

  • su nanesi  (25.11.07 04:56:43)
bir de şöyle birşey geldi aklıma geçen sene istanbul bilm festivalinin 25. yılıydı ve festivalin bir bölümü 25 senedir birincilik kazanan dünya sineması filmlerine ayrılmıştı.
www.iksv.org adreste gösterilen filmleri bulabilirsin.

  • cymbaline  (25.11.07 10:29:01)
  • kantelem  (25.11.07 11:28:00)
dare mo shiranai'yi de tavsiye ederim, izlerken sıkılmazsanız tabi.

  • lepidodendron  (25.11.07 14:23:05)
amores perros
dün gece tv8 de gördüm aklıma geldi.izlenmeli.

  • temasettin  (25.11.07 14:31:11)
before the rain - milcho manchevski
taksit taksit yazıyorum ama aklıma öyle geliyor

  • temasettin  (25.11.07 14:45:55)