Yeşil Pasaport

Ey sözlük ahalisi,

Şöyle bir sorum olacak sizlere;

Benim yeşil pasaportum var ve ekimde ispanyaya gitmem gerekiyor. Fakat İspanya yeşil pasaportu vizeye tabi tutuyor. Bu yüzden de aynı terbiyesizliği yapmayan Fransa'ya gitmeyi düşünüyorum. Dönüş için ispanya- turkiye bileti alabilir miyim yoksa fransa ya dönmek şart mı? ya da böyle bir durumda yapılacak daha iyi birşey var mı yardımcı olursanız sevinirim.

herkese teşekkürler öpücükler

fransadan ıspanyaya nasıl giriceksin

  • little miss sunshinee  (09.08.10 13:58:08)
elimi ve kolumu sallamak suretiyle :)

  • Gkcn  (09.08.10 14:11:05)
kontrol olursa elinle kolunu sallatmazlar, bir yerlere monte ederler ama :)

  • alchemistt  (09.08.10 14:12:29)
ben 2006 da ispanyaya yesil ilen fizesizz girdim ne ara degistiki bu??

  • cairo  (09.08.10 14:20:11)
ispanya konsoloslugundan alinan bilgi...

• Özel pasaport (YEŞİL) yada hizmet pasaportu (GRİ) sahiplerinin sadece 90 günün üstündeki kalışlar için vize almaları gerekmektedir. Diplomatik pasaport sahiplerinin ise Ankara’daki Büyükelçilik ile görüşmeleri gerekmektedir.
  • cairo  (09.08.10 14:33:54)
hehe daha önce de AB de bulundum gayet sallanıyor, kontrol olsa hergün heryerde montelerler bana merak etme :) Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasında hizmet pasaportu için vize istendiği yazıyor ama bilemedim işte. teşekkürler arkadaşlar

  • Gkcn  (09.08.10 14:39:46)
3 aydan fazla mı kalacaksın?

  • the great pretender  (09.08.10 14:58:53)
yesil pasaportla nereye gidersen git 3 aydan fazla kalacaksan vize alman gerekiyor. yoksa gerek yok.

  • Labyrinthe  (09.08.10 15:14:13)
Daha 2 ay once yesil pasaportla Ispanya'ya girdim, polis damga vururken yuzume bile bakmadi, kim uydurmus yesil pasaporta vizeyi? Ayrica AB ulkeleri arasinda yolculuklar da bazen kontrol ediliyor, bazen edilmiyor, kurali nedir anlamis degilim. Almanya-Ispanya arasi kimse umursamiyordu mesela....

  • luin 41  (09.08.10 15:32:36)
Yok sanırım öyle bişey.

www.mfa.gov.tr
İspanya: Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport hamilleri altı ay içinde doksan günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ise, vizeye tabidir.
  • 386 dx  (09.08.10 15:35:47)