Feriköy'ü nasıl bilirdiniz?

Feriköy (özellikle kule mevkii denen bölge) bir(ya da iki) bayan için yaşaması kolay bir yer midir?

Hayır ise Osmanbey civarında uygun kiralı nerelere bakılmalıdır?

feriköy tehlikeli bir yer bence. aslında istanbul'da her yer tehlikeli de yine de ergenekon caddesi feriköy'e nazaran daha düzgün.

  • d k a  (01.08.10 22:29:09)
feriköy çok merkezi bir yerdir ancak kule mevkii dediğiniz yeri hiç duymadım. biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz, bilmemne okulunun/hastanesinin orası vb. şeklinde, belki yardımcı olabilirim. osmanbey'de kiralar feriköy'e oranla daha yüksektir diye tahmin ediyorum. bomonti taraflarına bakmanızı öneririm. bir de o taraflarda ev bakıyorsanız kurtuluş olabilir ancak son durağa doğru inmeyin.

  • think martini  (01.08.10 22:31:15)
ilanda kule mevkii yazıyordu :). googlelayınca kule mevkii camii, mezarlık karşısı yazıyor.

  • natnan  (01.08.10 22:55:57)
feriköy hiç iyi bir yer olmadığı gibi, kule mevkii osmanbey e gayet uzakta kalmakta. osmanbey bey için fulya mahallesi(cevahir avm'nin arkası) yakın sayılabilir, ama kira fiyatları nedir bilmiyorum.

  • gregory  (01.08.10 23:47:20)
yaşaması çok zor bir yer olmasa da ola ki ilanın oldugu yeri bi görelim diye bakmaya gittiğinizde farkedeceğiniz üzere hiç de içaçıcı bir yer değildir. en büyük sıkıntısı toplu taşımadır. aksam saat 9-10 gibi otobus seferleri bittiği gibi gun icinde de min. yarım saatte bir otobus kalkar o da taksim üzerinden eminönü ve yenikapı ya yani mecidiyekoy tarafına gitmk icin bir arac degisimi daha gerekir. osmanbey den feriköy e yurunur ama frikoy den osmanbeye biraz yokus tırmanmak gerekir. bu yuruyus takribi 20 dakika olup her gun gidilip gelinecekse sıkıntılı bir tercih olabilir.

  • schenardi  (02.08.10 00:18:26)
Açılın, ben Feriköy'de oturuyorum!

Feriköy'ü anlatayım:

Önce iyi yanları:
Ufak bir Anadolu kenti gibidir, camdan sepet sallayan insanlar boldur.
İnsanlar birbirini tanır, komşuluk ölmemiştir, birbirine anahtar bırakır, yemek götürür.
Civarda fabrika, anayol gbi sürekli gürültü kaynağı yoktur, genellikle sessizdir.
Taksim ve Eminönü'ne tek otobüsle gidilir.
Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş ve Şişli merkeze çok yakındır, taksiye çok para verilmez.
İki bayan için ideal muhittir, güvende hissedersiniz.

Kötü yanları:
Zararsız da olsa her sokakta bolca kedi ve köpek vardır. Arada köpekler çok havlar.
Eğitim seviyesi düşüktür, sokakta oturan aylak insanlar vardır.
Civarda gecekondular vardır, aylak gençler gürültü yapar, kavga ederler, dayak yerler.
On paralık eve deli gibi fiyat biçenler vardır, daha iyisini daha ucuza bulmak vardır.
Alışveriş merkezi, park, yeşillik alan azdır.
İki bayan için ideal muhittir ama eve sık sık erkek girerse komşular sert tepki gösterir.

Genel olarak Feriköy hakkındaki şahsi görüşlerimdir. Kule mevkii denen yeri emlakçı camlarında görüyorum ama kesin bilgiye sahip değilim. Seçme şansınız varsa Feriköy içinde Ortanca'yı öneririm: daha nezih, otobüs durağı, taksi durağı, park ve Şok market var.
  • samterk  (02.08.10 00:26:25)