Gerilim

Korku, vahşet, kan öğelerini içermeyen ya da çok az içeren "kaliteli" gerilim filmleri tavsiye eder misiniz. Gerçekliğe daha yakın olması da daha iyi olur, sürpriz sonlu olması da cabası. Örnek teşkil etmesi açısından "The Sixth Sense", "The Descent", "1408" aklımda olanlardan.

hitchcock filmleri, stephen king uyarlamaları vs.

  • nihilanth  (13.11.07 20:47:23)
Unbreakable, sixth sense'ten daha iyi... Onu izle derim, hem de bir an önce!

  • sirrikadem  (13.11.07 20:47:44)
@nihilanth
Aslında onları düşündüm ama film olarak hangileri daha iyi sence?

  • ermanen  (13.11.07 20:51:26)
kesinlikle mr. brooks

  • im2shy  (13.11.07 20:53:23)
gerilim değil ama sürpriz son: employee of the month

  • cedilla  (13.11.07 21:32:14)
the game

  • tirt star  (13.11.07 21:34:26)
Session 9.. kan var ama yeteri kadar.
rosemary's baby hoşuna gidebilir.
hitchcock lar tarifine pek uymuyor ama kaliteli gerilim filmi istiyorsan kesinlikle izlenmeli. favorim vertigo dan başlayıp dere tepe düz gitmeli.. il başta aklıma gelenler bunlar oldu.

bir de, sözlükte beğendiğin filmler hakkında yazanları okursan, bkz larla falan atlaya zıplaya hoşuna gidebilecek filmlerle karşılaşabilirsin. onu seven bunu da sevdi modunda..
neyse ben son olarak yine Session 9 demek istiyorum.. en sevdiğim renk mavi. özel bir bankada numaratör olarak çalışıyorum.
  • cgcore  (13.11.07 22:42:39)
Jacob's Ladder da iyi gider :Ç

  • cgcore  (13.11.07 22:59:35)
hitchcock - the birds

  • reeper redeemer  (14.11.07 00:34:15)
shutter

  • librax  (14.11.07 00:38:22)
(bkz: se7en)'ı yazmamışsınız, Allah çarpar adamı. Onu belirtmek için girdim araya.

Bir de aman abi the shining denen filmi izleme. Allah rızası için izleme. Yok yani mutlaka karşılaşırsın başlıklarda falan feci gerilim filmi falan diye söyleyeyim dedim. Germiyor güldürüyor.

düzenlem: Ahah elime vermişsiniz abi: )) Israrcıyım fikrimde hıh! : )
  • colonizer  (14.11.07 01:31:01)
hmm, hangileri daha iyi diyorsan,

hitchcock'dan öncelikli olarak

psycho,vertigo,rebecca,dial m for murder,the rope,rear window,notorious,the birds..

başka başka dersen

the shining, don't look now, peeping tom (bunun yönetmeni hitchcock'a yakın bi yönetmendir, www.nihilanth.org

bu filmler uzun bir müddet işini görür.
  • nihilanth  (14.11.07 05:07:59)
@colonizer: ayıp ettin. tavsiye edebileceğim tek film kesinlikle the shining. yanlışlık olmasın 1980 yapımı, kubrick'in çektiği ve jack nicholson'ın oynadığı the shining olacak. stephen king, kubrick'in çektiğini beğenmeyip 1990'larda tekrar çekmiş. o değil.

bir de siyah beyaz olması sıkmazsa 1960 yapımı psycho (meşhur duşta bıçaklama sahnesi kadar kan var bunda. e o kadar olur).
  • kibritsuyu  (14.11.07 08:31:09)
"suspiria" . dvd artı dergisi bu ayki sayısında the man who wasn't there ve suspiria dvd lerini veriyor.fiyat 10 yetele.

  • kyoo  (14.11.07 21:33:44)