Yüzme

Arkadaslar ben fitnessa yazıldım ve oranın havuzu da var ordan faydalanırım demistim fakat zaten benm hocam programı yazdı (çok ağır değil tabi yaşımdan da dolayı) ama bunları yaptıktan sonra yüzme yapma kaslar erir dedi. Peki arada yemek yesem bi 3-5 saat geçse farkeder mi? ya da bi gun fitness bi gun havuz mu yapayım? ( ki anca yazın yapabilirim onu) Zaten vücut ham ilk baştan fazla zorlamayayım mı? bi de yüzmeyle ilgilenmediği için kendisi tam söyleyemedi ne yapmam gerektiğini set halinde kac metre yuzmem gerekir? ( Kurbağa yüzerim genellikle ama neredeyse kendi yuzdugum serbeste yakın hızda yuzuyorum fena deilimdir yuzmede.

yüzme kasları eritir dediyse ilerde diyeceklerini pek dinlememeni tavsiye ederim.. yüzme de ağırlık çalışmak da kasları geliştirir. yüzmenin farkı daha "uzun" kaslara sahip olmanı sağlar.. belki bunu anlatmaya çalışmıştır. estetik olarak hangisi sana uygunsa o yönde çalış. programının parçası olarak kardiyo yapmak yerine gayet güzel yüzebilirsin. misal 45 dakika koşuyorsan 30 dakika tempolu ve crawl yüz.

  • evandro  (18.07.10 16:06:09)